Challenger Vicenza: Błażej Koniusz i Mateusz Kowalczyk z kolejnym zwycięstwem

Błażej Koniusz i Mateusz Kowalczyk odprawili kolejnych rywali w dwóch setach i awansowali do półfinału imprezy we Włoszech.

Dominika Pawlik
Mateusz Kowalczyk i Błażej Koniusz zgłosili się do imprezy w Vicenzie, ale nie był to ich pierwszy występ w tym sezonie. Panowie grali już w tym roku razem podczas dwóch styczniowych turniejów rangi ITF, w których osiągnęli finał (Schwieberdingen) oraz zdobyli tytuł (Bagnoles-de-L'orne). W połowie lutego startowali w halowym Challengerze w Bergamo, gdzie po mistrzowskim tie breaku odpadli w I rundzie.
We wtorek Polacy wyeliminowali reprezentantów gospodarzy Alessandro Mottiego i Matteo Violę. W walce o półfinał ich rywalami byli rozstawieni z numerem 4. James Cerretani i Andreas Siljeström.

W obu setach Koniusz i Kowalczyk serwowali pewnie, tylko w pierwszej odsłonie bronili trzech break pointów. Polacy do zwycięstwa potrzebowali po jednym przełamaniu w każdej partii, by zwyciężyć 6:3, 6:4.

O finał polska para zagra z Martinem Alundem i Guido Pellą, którzy w I rundzie odprawili najwyżej notowaną parę turnieju Marcelo Demolinera oraz Purava Raję, a w ćwierćfinale poradzili sobie z Hsin-Han Lee i Ze Zhangiem. Oba mecze zakończyli zwycięstwami w mistrzowskich tie breakach. W dolnej części drabinki nie ma już także rozstawionych duetów.

Polacy za awans do fazy półfinałowej zainkasowali już po 29 punktów. Zwycięzca całej imprezy w Vicenzie otrzyma 80 punktów do rankingu ATP.

Internazionali Di Tennis 'Citta Di Vicenza' 2014, Vicenza (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro
środa, 28 maja

ćwierćfinał gry podwójnej:

Błażej Koniusz (Polska) / Mateusz Kowalczyk (Polska) - James Cerretani (USA, 4) / Andreas Siljestrom (Szwecja, 4) 6:3, 6:4

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!