Challenger Ostrawa: Dwa obronione meczbole Andrieja Kapasia i Błażeja Koniusza

Andriej Kapaś i Błażej Koniusz po obronie dwóch meczboli awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanego w Ostrawie. Polacy w ostatniej chwili znaleźli się w drabince debla.

Rafał Smoliński

Pierwotnie Dominik Kellovsky i Pavel Snobel mieli we wtorkowym spotkaniu I rundy turnieju Prosperita Open zmierzyć się z rozstawionymi z numerem trzecim Gerardem Granollersem i Pere Ribą, ale Hiszpanie wycofali się z rywalizacji. Ich miejsce zajęli Andriej Kapaś i Błażej Koniusz, którzy po dramatycznym spotkaniu awansowali do ćwierćfinału.

Początek pojedynku nie wskazywał, że biało-czerwoni będą w stanie odnieść końcowe zwycięstwo. W premierowej odsłonie Polacy stracili serwis w czwartym oraz ósmym gemie i gładko przegrali tę część spotkania 2:6.

Na początku drugiej partii Kapaś i Koniusz przełamali rywali, Czesi błyskawicznie odrobili stratę, a następnie pewnie pilnowali własnego podania. W 12. gemie reprezentanci gospodarzy mieli dwa meczbole, ale Polacy wybronili się (przy pierwszej piłce meczowej Koniusz posłał asa).

W decydującym o losach drugiego seta tie breaku polscy debliści szybko odskoczyli po zmianie stron na trzy punkty, a następnie wykorzystali drugiego setbola. Podobnie uczynili w mistrzowskim tie breaku, w którym zwieńczyli cały pojedynek przy drugiej okazji, zwyciężając ostatecznie po 83 minutach 2:6, 7:6(4), 10-6.

Ćwierćfinałowymi rywalami Kapasia i Koniusza, którzy do Ostrawy przyjechali z trzema z rzędu wygranymi tytułami w zawodach rangi ITF, będą w środę Alessandro Motti i Matteo Viola. Włosi już w poniedziałek pokonali 6:4, 6:4 czeską parę Roman Jebavy i Jan Mertl.

W środę do walki w deblu przystąpi Mateusz Kowalczyk, któremu w Ostrawie partnerować będzie Francuz Olivier Charroin. Ich pierwszymi przeciwnikami będą rozstawieni z czwartym numerem Słowak Andrej Martin i Czech Jaroslav Pospisil.

Prosperita Open 2014, Ostrawa (Czechy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 85 tys. euro
wtorek, 29 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Andriej Kapaś (Polska, Alt) / Błażej Koniusz (Polska, Alt) - Dominik Kellovsky (Czechy, WC) / Pavel Snobel (Czechy, WC) 2:6, 7:6(4), 10-6

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!