ATP Barcelona: Jürgen Melzer rywalem Jerzego Janowicza, Ernests Gulbis w III rundzie

Jurgen Melzer wygrał w I rundzie turnieju ATP w Barcelonie z Michaiłem Kukuszkinem i będzie pierwszym przeciwnikiem Jerzego Janowicza. W III rundzie zameldował się już Ernests Gulbis.

Marcin Motyka

Jerzy Janowicz, tak jak 15 pozostałych najwyżej rozstawionych tenisistów, w I rundzie turnieju ATP w Barcelonie otrzymał wolny los. Polak, oznaczony numerem siódmym, mógł więc w spokoju przygotowywać się do swojego startu i obserwować poczynania potencjalnych rywali. We wtorkowe wczesne popołudnie łodzianin poznał swojego inauguracyjnego przeciwnika. Będzie nim powracający do rozgrywek po kontuzji ramienia Jürgen Melzer, który wygrał 7:6(5), 3:6, 6:3 z Michaiłem Kukuszkinem.

Choć mecz rozpoczął się po myśli Kukuszkina, który już w gemie otwarcia zanotował breaka, partia otwarcia padła łupem Melzera. 32-letni wiedeńczyk odrobił stratę i wygrał seta w tie breaku. O losach drugiego seta zadecydowała jedno przełamanie, wywalczone w czwartym gemie przez reprezentującego Kazachstan Rosjanina.

Najbardziej emocjonująca była trzecia odsłona. Kukuszkin błyskawicznie objął prowadzenie 3:0 z podwójnym przełamaniem, lecz nieprawdopodobnym finiszem popisał się Melzer. Austriak wygrał sześć końcowych gemów z rzędu i po niespełna dwuipółgodzinnym boju mógł się cieszyć z drugiego w karierze triumfu nad Kukuszkinem.

W walce o III rundę Barcelona Open BancSabadell Janowicz, który notuje serię sześciu spotkań bez zwycięstwa, po raz drugi w karierze zmierzy się z Melzerem. Ich poprzednie starcie, w zeszłym roku w 1/8 finału Wimbledonu, zostało przez łodzianina wygrane w pięciu setach.

Ivan Dodig wyeliminował występującego z dziką kartą, rozgrywającego pierwszy w karierze turniej z cyklu ATP World Tour w Europie, Facundo Arguello. Chorwat wygrał 6:3, 6:7(5), 6:2 i w II rundzie zagra z oznaczonym "13" Feliciano Lopezem.

Jako pierwszy w 1/8 finału zmagań na katalońskiej mączce zameldował się Ernests Gulbis. Rozstawiony z numerem dziewiątym Łotysz, który w stolicy Katalonii występuje w tym roku po raz szósty i czwarty raz dotarł do III rundy, we wtorek pokonał posiadacza dzikiej karty, Daniela Gimeno.

23-latek z Rygi zwyciężył 7:5, 7:6(1) w ciągu 97 minut gry posyłając cztery asy serwisowe, dwa razy zostając przełamany, notując trzy breaki i łącznie zdobywając o 16 punktów więcej od rywala. W kolejnej fazie Gulbis zagra z oznaczonym "ósemką" Ołeksandrem Dołgopołowem, z którym przegrał w ubiegłym tygodniu w Monte Carlo, bądź Albertem Montanesem.

Barcelona Open BancSabadell, Barcelona (Hiszpania)