WTA Katowice: Czas na ćwierćfinały singla, Paula Kania walczy o finał debla

W piątek rozegrane zostaną cztery mecze ćwierćfinałowe turnieju BNP Paribas Katowice Open. O miejsce w finale debla powalczą Paula Kania i partnerująca jej Rosjanka Waleria Sołowiowa.

Rafał Smoliński

W nocy z czwartku na piątek dokonano na terenie Spodka rewolucyjnej zmiany i z dwóch kortów został utworzony jeden główny. O godz. 11:45 jako pierwsze zagrają na nim Alize Cornet i Klara Koukalova. Obie panie w drodze do ćwierćfinału straciły po jednym secie w II rundzie. Na zawodowych kortach grały wcześniej ze sobą dwukrotnie, za każdym razem w halowej imprezie w Paryżu, w której w 2008 roku triumfowała po trzysetowym spotkaniu Francuzka, zaś cztery lata później pewne zwycięstwo odniosła Czeszka.

Na godz. 14:00 zaplanowano starcie Agnieszki Radwańskiej z Yvonne Meusburger. Najlepsza polska tenisistka i turniejowa "jedynka" w dwóch pierwszych spotkaniach nie straciła seta, ale takie same wyniki uzyskała reprezentantka Austrii. Krakowianka zmierzyła się wcześniej z Meusburger trzykrotnie, ale tylko raz w głównym cyklu. W 2005 roku Isia zwyciężyła w trzech setach w I rundzie ITF-a w Mińsku, zaś sezon później powtórzyła ten wynik w II rundzie eliminacji do zawodów WTA w Pradze. Przed rokiem Polka rozgromiła Austriaczkę w I rundzie Wimbledonu, oddając jej zaledwie dwa gemy.

Po zakończeniu spotkania z udziałem naszej najlepszej tenisistki do walki o finał debla przystąpią Paula Kania i Waleria Sołowiowa. Polsko-rosyjska para zmierzy się z najwyżej rozstawionymi w BNP Paribas Katowice Open Klárą Koukalovą i Monicą Niculescu. Czeszka i Rumunka mają na swoim koncie w tym roku już dwa tytuły w zawodach rangi WTA International: Shenzhen oraz Hobart. 21-letnia sosnowiczanka powtórzyła na Śląsku tegoroczny wynik z Florianopolis, gdzie dotarła do półfinału wspólnie z Julią Glushko.

Sesję wieczorną otworzy o godz. 19:00 mecz Shahar Peer z Camilą Giorgi. Reprezentantka Izraela przed rokiem również grała w Spodku w ćwierćfinale, ale tym razem zameldowała się w tej fazie zawodów bez straty seta. Włoszka natomiast wyeliminowała w II rundzie po trzysetowej walce broniącą tytułu swoją rodaczkę Robertę Vinci. Peer i Giorgi dzieli w rankingu WTA 21 miejsc. W piątek obie tenisistki, które jako jedyne nierozstawione zagrają w Katowicach w ćwierćfinale, zmierzą się ze sobą po raz pierwszy.

Piątkową serię gier zamknie o godz. 21:00 pojedynek Magdaleny Rybarikovej z Carlą Suarez. Rozstawiona z numerem trzecim Hiszpanka ma z oznaczoną w Katowicach "siódemką" Słowaczką rachunek do wyrównania, gdyż wcześniej uległa jej dwukrotnie (ITF w Mestre 2005 oraz WTA Luksemburg 2012). Suárez jedyne zwycięstwo nad reprezentantką naszych południowych sąsiadów odniosła w 2012 roku w Linzu, gdzie wygrała w dwóch setach.

BNP Paribas Katowice Open, Katowice (Polska)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 11 kwietnia

Kort centralny

od godz. 11:45
Alizé Cornet (Francja, 4/WC) - Klára Koukalová (Czechy, 5)

nie przed godz. 14:00
Agnieszka Radwańska (Polska, 1) - Yvonne Meusburger (Austria, 6)
Klára Koukalová (Czechy, 1) / Monica Niculescu (Rumunia, 1) - Paula Kania (Polska) / Waleria Sołowiowa (Rosja)

nie przed godz. 19:00
Shahar Peer (Izrael) - Camila Giorgi (Włochy)

nie przed godz. 21:00
Magdaléna Rybáriková (Słowacja, 7) - Carla Suárez (Hiszpania, 3)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)