WTA Indian Wells: Watson rywalką Agnieszki Radwańskiej, porażka Zwonariowej

Heather Watson pokonała Belindę Bencić i będzie przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej w II rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Indian Wells. Odpadła Wiera Zwonariowa.

Łukasz Iwanek

Po przejściu eliminacji, Heather Watson (WTA 134) w I rundzie pokonała 7:5, 6:4 grającą dzięki dzikiej karcie Belindę Bencić (WTA 146). Brytyjka wcześniej w Indian Wells nie była w stanie wygrać meczu w eliminacjach (2011 i 2012), a w ubiegłym sezonie wystąpiła od razu w głównej drabince i przegrała z Iriną Begu. Zawodniczka z Guernsey w zeszłym roku zmagała się z problemami zdrowotnymi, przede wszystkim dopadła ją mononukleoza. W efekcie wypadła nie tylko z Top 50, ale i z Top 100 rankingu. Watson będzie pierwszą rywalką rozstawionej z numerem drugim Agnieszki Radwańskiej. We wcześniejszych dwóch meczach (Wimbledon 2012, Australian Open 2013) Polka oddała Brytyjce łącznie sześć gemów.

Czwarty turniej po 18-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją barku rozegrała Wiera Zwonariowa (WTA 634). Rosjanka, która w 2009 roku triumfowała w Indian Wells w singlu i deblu, przegrała 6:4, 0:6, 5:7 z Shuai Peng (WTA 40) po dwóch godzinach i 21 minutach walki. - Dzisiaj było trochę gorąco i sucho, ale miałam dużo energii i chciałam tam wyjść i zagrać ponownie - powiedziała Chinka po meczu. - Nie grałam od czasu turnieju w Ad-Dausze, więc byłam bardzo podekscytowana. Mierzyłam się z Wierą wiele razy i większość z tych meczów przegrałam. Trzeci set był naprawdę zacięty, obie bardzo dobrze utrzymywałyśmy serwisy, ale próbowałam znaleźć sposób na przełamanie jej i udało się. Peng odniosła drugie kolejne zwycięstwo nad Zwonariową (po Brukseli 2011) i poprawiła na 2-7 łączny bilans ich meczów. W II rundzie Chinka zagra z półfinalistką Australian Open Eugenie Bouchard (WTA 19).

Mecz otwarcia ma za sobą Yanina Wickmayer (WTA 56), która pokonała 3:6, 6:2, 6:4 Annę Schmiedlovą (WTA 73). Belgijka wzięła na Słowaczce rewanż za porażkę poniesioną w ubiegłym sezonie w I rundzie Rolanda Garrosa. Kolejną rywalką półfinalistki turnieju w Indian Wells z 2011 roku będzie Lucie Safarova (WTA 28). Dalej awansowała też Madison Keys (WTA 38), która oddała zaledwie trzy gemy Cwetanie Pironkowej (WTA 46), triumfatorce turnieju w Sydney ze stycznia. W II rundzie Amerykanka zagra z Robertą Vinci (WTA 14), która w tym sezonie jeszcze nie wygrała meczu (bilans 0-6).

Pierwszą rywalką Danieli Hantuchovej (WTA 34), mistrzyni turnieju z 2002 i 2007 roku, będzie Varvara Lepchenko (WTA 51), która wygrała 6:2, 6:2 z Alison van Uytvanck (WTA 93). Amerykanka straciła tylko sześć punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie Belgijki, a sama nie broniła ani jednego break pointa. Odpadła za to inna reprezentantka gospodarzy Alison Riske (WTA 45), która uległa 6:3, 3:6, 3:6 Bojanie Jovanovski (WTA 41).

Rozstawiona z numerem trzecim Wiktoria Azarenka turniej rozpocznie od meczu z Lauren Davis (WTA 66), która w środę pokonała 6:4, 6:3 Yung-jan Chan (WTA 342). Amerykanka była nieskuteczna przy break pointa (wykorzystała pięć z 20), ale sama dała się przełamać tylko trzy razy. Skorzystała też z ośmiu podwójnych błędów Tajwanki. Z kolei Simona Halep (WTA 7)) na otwarcie zmierzy się z Kurumi Narą (WTA 47), która wygrała 6:4, 6:0 z Allie Kiick (WTA 162). Pierwszą rywalką półfinalistki ubiegłorocznego Wimbledonu Kirsten Flipkens (WTA 20) będzie Casey Dellacqua (WTA 78), która pokonała 7:6(4), 6:4 Christinę McHale (WTA 55). Australijka obroniła dwie piłki setowe w 12. gemie I seta. Annika Beck (WTA 48) wróciła z 0:3 w III secie i pokonała 6:2, 2:6, 7:5 Stefanie Voegele (WTA 50).

Z turniejem pożegnała się Iveta Melzer, deblowa partnerka Klaudii Jans-Ignacik. Czeszka, która tak jak Polka wróciła do gry po wielomiesięcznej nieobecności, przegrała 4:6, 2:6 z Yvonne Meusburger (WTA 36). Był to jej drugi turniej od czasu US Open 2012 (przez cały ubiegły sezon leczyła kontuzjowany lewy bark). Pod koniec lutego zagrała w Acapulco i przegrała w I rundzie z Victorią Duval, ale za to doszła tam do finału w deblu (w parze z Petrą Cetkovską). Ostatni singlowy mecz w głównym cyklu Melzer, jeszcze jako Benešová, wygrała w maju 2012 roku, gdy w Rzymie w tie breaku III seta wyeliminowała Yaninę Wickmayer. BNP Paribas Open to dziewiąty z rzędu turniej, z którego Czeszka odpadła w I rundzie.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 5,946 mln dolarów
środa, 5 marca

I runda gry pojedynczej:

Kurumi Nara (Japonia) - Allie Kiick (USA, Q) 6:4, 6:0
Yanina Wickmayer (Belgia) - Anna Karolína Schmiedlová (Słowacja, Q) 3:6, 6:2, 6:4

Program i wyniki turnieju kobiet

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

ATP Indian Wells: Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski w turnieju debla

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)