Puchar Hopmana: Honorowy punkt Kanadyjczyków w starciu z Radwańską i Panfilem

Eugenie Bouchard i Milos Raonić pokonali w meczu miksta Agnieszkę Radwańską i Grzegorza Panfila. Polacy już wcześniej zapewnili sobie zwycięstwo z reprezentacją Kanady.

Dominika Pawlik

Agnieszka Radwańska w trzech setach rozprawiła się z Eugenie Bouchard, a Grzegorz Panfil sensacyjnie pokonał Milosa Raonicia. Polacy dzięki tym wynikom zapewnili sobie zwycięstwo nad reprezentacją Kanady, ale zgodnie z zasadami Pucharu Hopmana, musieli rozegrać jeszcze mecz miksta. Jego wynik nie miał już jednak większego znaczenia.

Od samego początku spotkania można było zaobserwować rozluźnienie u obu par. Raonić zdawał się zapomnieć o porażce z zabrzaninem i rozpoczął mecz od potężnych serwisów i efektownego woleja. Już przy podaniu Bouchard Polacy mieli dwa break pointy, ale przy pierwszej okazji myliła się Radwańska, a przy kolejnej wyczuciem przy siatce popisał się Raonić. Chwilę później Kanadyjczycy przełamali serwis najlepszej polskiej tenisistki i wyszli na prowadzenie 4:1. Przewagi tej nie oddali już do końca seta, ale kibice zgromadzeni w Perth Arena mieli okazję podziwiać efektowne woleje i minięcia z obu stron. Seta do trzech zakończyła Bouchard.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Drugą partię mocnym serwisem otworzył Panfil, a kilka minut później tym samym popisał się Raonić. Kłopoty znów pojawiły się przy podaniu Radwańskiej, Polacy stracili podanie, ale mieli szansę na błyskawicznego rebreaka. Pierwszego break pointa zdołał obronić reprezentant Kanady smeczem, ale przy drugim popełnił błąd. W kolejnych dwóch gemach padły również przełamania, biało-czerwoni wyrównali stan seta (4:4). Dwa kolejne gemy na swoje konto zapisali serwujący. W dwunastym gemie Polacy wypracowali sobie cztery setbole, wykorzystali trzecią okazję po ataku Panfila w kierunku Bouchard.

O końcowym zwycięstwie zadecydować miał super tie break grany do 10 punktów. Kanadyjczycy po krótkiej przerwie skupieni wyszli na kort, świetne serwisy Raonicia i czujność Bouchard spowodowały, że wyszli na prowadzenie 6-0. Radwańska i Panfil próbowali jeszcze walczyć, ale udało im się wywalczyć zaledwie trzy punkty. Przy meczbolu Raonić popisał się kończącym wolejem.

Kolejny mecz reprezentanci Polski rozegrają w czwartek z Australią (Samantha Stosur, Bernard Tomic).

Polska - Kanada 2:1, Perth Arena, Perth (Australia)
Puchar Hopmana, kort twardy, Grupa A
niedziela, 29 grudnia

Gra 1.: Agnieszka Radwańska - Eugenie Bouchard 6:3, 6:7(7), 6:2
Gra 2.: Grzegorz Panfil - Milos Raonić 7:6(1), 6:3
Gra 3.: Grzegorz Panfil / Agnieszka Radwańska - Milos Raonić / Eugenie Bouchard 3:6, 7:5, 3-10

Każdy chciałby zagrać z Federerem - rozmowa z Grzegorzem Panfilem, tenisistąGrzegorz Panfil: To był mój najlepszy mecz w całej karierze

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)