WTA Linz: Kerber zagra w Stambule, Stephens za burtą, Ivanović w półfinale

Andżelika Kerber pokonała Patricię Mayr 6:3, 6:1 i awansowała do półfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w hali w Linzu.

Łukasz Iwanek

Pokonując Patricię Mayr (WTA 107), Andżelika Kerber (WTA 10) zapewniła sobie prawy gry w Mistrzostwach WTA w Stambule (22-27 października) i wystąpi w nich po raz drugi z rzędu. W ten sposób skompletowana została obsada kończącej sezon imprezy. W Sinan Erdem Dome, oprócz Niemki, zagrają Serena Williams, Wiktoria Azarenka, Agnieszka Radwańska, Na Li, Petra Kvitova, Sara Errani i Jelena Janković.

Kerber w sobotę powalczy o trzeci finał w sezonie (Monterrey, Tokio). Niemka obroniła dwa break pointy (oba w szóstym gemie I seta), a sama cztery razy przełamała Austriaczkę. W swoich gemach serwisowych rezydentka Puszczykowa straciła tylko 11 punktów. Dla Mayr był to drugi ćwierćfinał w sezonie (Bad Gastein).

Kolejną rywalką Kerber będzie Carla Suarez (WTA 18), która również będzie miała szansę na trzeci finał (Acapulco, Oeiras). Hiszpanka pokonała 6:1, 6:3 Kirsten Flipkens (WTA 19), wykorzystując cztery z ośmiu break pointów i zgarniając 28 z 34 punktów przy własnym pierwszym podaniu.

Ana Ivanović (WTA 16) wygrała 6:2, 6:4 z Dominiką Cibulkovą (WTA 23) i wyrównała stan meczów ze Słowaczką na 2-2. W trwającym 79 minut spotkaniu Serbka posłała siedem asów, zdobyła 30 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała pięć z 14 break pointów. Była liderka rankingu pozostaje w grze o trzeci tytuł w Linzu (2008, 2010).

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

O finał mistrzyni Rolanda Garrosa 2008 spotka się ze Stefanie Voegele (WTA 58), która pokonała Sloane Stephens (WTA 12) 6:7(3), 6:4, 7:5. Już I set zwiastował problemy Amerykanki. Prowadziła w nim 5:2, ale wygrała go dopiero w tie breaku, wcześniej marnując osiem setboli (pięć przy 5:2 i  i trzy przy 5:4). O wyniku II partii zadecydowało jedyne przełamanie, jakie Szwajcarka uzyskała w dziewiątym gemie. W decydującej odsłonie Stephens od 5:2 przegrała pięć kolejnych gemów i po dwóch godzinach i 46 minutach walki pożegnała się z turniejem.

Vögele odniosła trzecie zwycięstwo nad zawodniczką z Top 20 (w tym roku w Charleston pokonała Carlę Suárez i Karolinę Woźniacką) i osiągnęła trzeci półfinał w sezonie (Memphis, Charleston).

Carla Suárez (Hiszpania, 4) - Kirsten Flipkens (Belgia, 5) 6:1, 6:3

WTA Linz: Rosolska i Dabrowski zagrają o tytuł!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)