WTA Pekin: Dotkliwa porażka Rosolskiej

Alicja Rosolska już na I rundzie debla zakończyła swój udział w turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie. Polka i partnerująca jej Olga Goworcowa gładko uległy wyżej notowanym Amerykankom.

Rafał Smoliński

Sobotnie spotkanie Alicji Rosolskiej i Olgi Goworcowej z oznaczonymi numerem szóstym Raquel Kops-Jones i Abigail Spears trwało zaledwie 53 minuty, a zakończyło gładką wygraną Amerykanek 6:1, 6:1.

Reprezentantki USA zapisały na swoje konto aż 51 z 81 rozegranych punktów i pięciokrotnie przełamały serwis polsko-białoruskiej pary. 27-letnia warszawianka i młodsza od niej o dwa lata partnerka wypracowały tylko jednego breaka, w drugim secie, lecz nie zdołały wykorzystać i tej szansy.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Porażka Rosolskiej oznacza, iż nie obroni ona 250 punktów wywalczonych w chińskiej stolicy w ubiegłym sezonie. Wówczas to nasza zawodniczka wspólnie z Wierą Duszewiną dotarła do ćwierćfinału, co aktualnie jest jej najlepszym wynikiem w Pekinie.

China Open, Pekin (Chiny)
WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 5,185 mln dolarów
sobota, 28 września

I runda gry podwójnej:

Raquel Kops-Jones (USA, 6) / Abigail Spears (USA, 6) - Alicja Rosolska (Polska) / Olga Goworcowa (Białoruś) 6:1, 6:1

WTA Pekin: Urszula Radwańska gra z Halep o pierwsze zwycięstwo w stolicy Chin

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)