Roland Garros: Deblowy mecz Kubota przerwany przez zapadający zmrok

Mecz I rundy gry podwójnej Roland Garros pomiędzy polsko-francuskim duetem Łukasz Kubot / Jeremy Chardy a parą bułgarsko-duńską Grigor Dimitrow / Frederik Nielsen został przerwany przez zmierzch.

Marcin Motyka

Już po raz drugi podczas tegorocznej edycji Roland Garros zapadające zmusiły ciemności zmusiły do przerwania meczu z udziałem Łukasza Kubota. Pojedynek I rundy gry podwójnej między Polakiem i Jeremym Chardym a duetem Grigor Dimitrow / Frederik Nielsen został przerwany przy wyniku 1-1 w setach.

Polak i Francuz długo nie mogli nawiązać wyrównanej walki ze świetnie serwującymi i znakomicie returnującymi rywalami. Para Dimitrow / Nielsen w partii otwarcia dwukrotnie zanotowała przełamanie, gładko wygrywając 6:2.

Początek drugiego seta również należał do Bułgara i Duńczyka, którzy w czwartym gemie po raz trzeci w meczu uzyskali breaka. Sygnał do ataku i nawiązania wyrównanej walki z rywalami dał Kubot, który w gemie piątym, przy break poincie, popisał się kończącym returnem, przełamując tym samym serwis Dimitrowa.

W gemie numer dziesięć Chardy i Kubot znaleźli się krok od porażki, jednak w świetnym stylu obronili trzy piłki meczowe, doprowadziając do remisu 5:5. O losach drugiej odsłony rozstrzygać musiał tie break. W decydującej rozgrywce polsko-francuski debel wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i po serii wspaniałych zagrań wyszedł na prowadzenie 6-2. Bułgar i Duńczyk oddalili dwa setbole, a przy trzecim podwójny błąd serwisowy popełnił Chardy. Jednak przy czwartej szansie setowej Dimitrow z Nielsenem byli już bezradni i drugi set padł łupem debla polsko-francuskiego.

Niestety finałowej partii tego spotkania nie udało się już rozegrać. Zapadający zmrok zmusił organizatorów do przerwania meczu, a jego dokończenie zaplanowane zostało dopiero na niedzielę, bowiem w sobotę Dimitrow zmierzy się w pojedynku III rundy singla z Novakiem Djokoviciem, a to szlagierowo zapowiadające się starcie turnieju gry pojedynczej mężczyzn zostało wyznaczone jako ostatnie na korcie im. Philippe'a Chatrier.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w deblu mężczyzn 1,640 mln euro
piątek, 31 maja

I runda gry podwójnej:

Jérémy Chardy (Francja) / Łukasz Kubot (Polska) - Grigor Dimitrow (Bułgaria) / Frederik Nielsen (Dania) 2:6, 7:6(5)* do dokończenia

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!