Challenger Bordeaux: Przysiężny nie przeszedł kwalifikacji, wygrana Bednarka i Kowalczyka

Michał Przysiężny nie awansował do głównej drabinki singla turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanego w Bordeaux. Swoje pierwsze spotkanie wygrali natomiast Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk.

Rafał Smoliński

29-letni Michał Przysiężny powrócił do rywalizacji po tygodniowej przerwie i w ramach przygotowań do występu w kwalifikacjach do wielkoszlemowego Roland Garros wybrał się do Bordeaux. Polski tenisista nie miał pewnego miejsca w głównej drabince singla francuskiego Challengera, dlatego zmuszony był grać w eliminacjach, w których został rozstawiony z numerem drugim.

W I rundzie głogowianin otrzymał wolny los, z kolei w niedzielę dość pewnie pokonał 6:3, 6:4 specjalizującego się w grze na kortach ziemnych Argentyńczyka Eduardo Schwanka. Poniedziałkowe finałowe spotkanie kwalifikacji zupełnie nie poszło jednak po myśli popularnego Ołówka, który po zaledwie 58 minutach uległ oznaczonemu numerem siódmym Facundo Bagnisowi. Mimo porażki, nasz reprezentant może jeszcze zagrać w turnieju głównym, bowiem otwiera listę "szczęśliwych przegranych" w eliminacjach. Musi jednak czekać aż jeden z singlistów zrezygnuje z występu w imprezie.

Zwycięstwo odnieśli w poniedziałek Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk, którzy na francuską mączkę przyjechali prosto z włoskiej stolicy, gdzie dotarli do półfinału. Nasi debliści w 68 minut pokonali 6:4, 6:4 rozstawionych z numerem czwartym tenisistów gospodarzy, Nicolasa Mahuta i Edouarda Roger-Vasselina.

Rywalami Polaków w pojedynku o półfinał gry podwójnej turnieju w Bordeaux będą Andy Ram i Andre Sa. Izraelsko-brazylijska para grała przeciwko biało-czerwonym w I rundzie zeszłotygodniowych zawodów w Rzymie, gdzie nasi reprezentanci zwyciężyli w dwóch setach.

BNP Paribas Primrose Bordeaux, Bordeaux (Francja)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 85 tys. euro
niedziela-poniedziałek, 12-13 maja

I runda gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska) / Mateusz Kowalczyk (Polska) - Nicolas Mahut (Francja, 4) / Édouard Roger-Vasselin (Francja, 4) 6:4, 6:4