Challenger Meksyk: 60 minut i awans Przysiężnego do półfinału

Zaledwie godzinę spędził w piątek na korcie Michał Przysiężny. Polski tenisista awansował do półfinału turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanego w Meksyku, gdyż jego rywal skreczował w drugim secie.

Rafał Smoliński

29-letni Michał Przysiężny zwyciężył w piątek Franco Skugora, choć w premierowej odsłonie nic nie wskazywało na tak łatwą wygraną Polaka. Chorwat, który do głównej drabinki singla dostał się przez eliminacje, przełamał w piątym gemie serwis głogowianina, a przy stanie 5:4 podawał na seta.

Ostatecznie jednak popularny Ołówek wyrównał stan rywalizacji w premierowej odsłonie, a następnie, po tie breaku, zapisał całą partię na swoją korzyść. W drugim secie nasz reprezentant przełamał serwis 25-latka z Szybenika w trzecim gemie i chwilę później jego przeciwnik podjął decyzję o zrezygnowaniu z dalszej gry.

Rywalem Przysiężnego w sobotnim pojedynku o finał meksykańskiego Challengera będzie Andrej Martin. Pochodzący z Bratysławy 23-letni Słowak, aktualnie 190. rakieta globu, nie miał dotychczas przyjemności spotkać się z Polakiem na zawodowych kortach.

Copa Internacional de Tenis Total Digest, Meksyk (Meksyk)