ATP Memphis: Godzinny spacer Kubota i Nestora

Zaledwie 60 minut potrzebowali Łukasz Kubot i Daniel Nestor, aby zameldować się w ćwierćfinale turnieju w Memphis. Polsko-kanadyjska para pewnie rozprawiła się z Jaroslavem Levinským i Yen-Hsun Lu.

Rafał Smoliński

Pierwotnie, rozstawiona z numerem trzecim para Łukasz Kubot i Daniel Nestor miała grać z Johnem Isnerem i Samem Querreyem, ale pierwszy z Amerykanów zrezygnował z rywalizacji z powodu kontuzji kolana. Miejsce reprezentantów gospodarzy zajęli więc Jaroslav Levinsky i Yen-Hsun Lu, którzy szybko ulegli polsko-kanadyjskiemu duetowi 4:6, 1:6.

Kubot i Nestor obronili wszystkie siedem wypracowanych przez rywali okazji na przełamanie, a sami wykorzystali 4 z 9 break pointów. Czesko-tajwańska para popełniła łącznie siedem podwójnych błędów, a przy drugim podaniu zdobyła zaledwie 6 z 21 rozegranych punktów.

W premierowej odsłonie lubinianin i jego bardziej utytułowany partner postarali się o przełamanie już w pierwszym gemie meczu. W następnym gemie obronili trzy wypracowane przez przeciwników break pointy i od tej pory pewnie kontrolowali już losy seta.

Drugą partię Kubot i Nestor rozpoczęli od dwóch przełamań i szybko wyszli na 4:0. Levinský i Lu mieli jeszcze w szóstym gemie cztery szanse na odrobienie części strat, ale polsko-kanadyjska para najpierw utrzymała serwis, a następnie odebrała rywalom podanie do zera, kończąc tym samym cały pojedynek.

Kubot i Nestor o półfinał turnieju w Memphis zagrają w czwartek, a ich rywalami będą Austriak Jürgen Melzer i Niemiec Philipp Petzschner. Wcześniej, od godz. 17:00 czasu polskiego, nasz reprezentant powalczy z Michaelem Russellem o ćwierćfinał gry pojedynczej.

U.S. National Indoor Tennis Championships
, Memphis (USA)
ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,21 mln dolarów
środa, 20 lutego

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 3) / Daniel Nestor (Kanada, 3) - Jaroslav Levinský (Czechy, Alt) / Yen-Hsun Lu (Tajwan, Alt) 6:4, 6:1

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!