WTA Montreal: Radwańska, awans po tie breaku decydującego seta

W przerwanym w trzecim secie z powodu deszczu spotkaniu II rundy turnieju w Montrealu Agnieszka Radwańska, rozstawiona z numerem drugim, pokonała Niemkę Monę Barthel (4:6, 6:3, 7:6[5] w 2h12').

Krzysztof Straszak

Rywalką Radwańskiej, która miała wolny los w I rundzie, w 1/8 finału będzie Chanelle Scheepers z RPA (28 lat, nr 41 rankingu): Isia ograła ją przy obu poprzednich okazjach, w 2010 roku podczas letniej kampanii na amerykańskich kortach twardych. Spotkanie w piątek nie przed godz. 20 naszego czasu.

W czwartek przed godz. 23 polskiego czasu Radwańska i Barthel z powodu opadów deszczu zeszły z kortu przy 2:2 w decydującej partii. Po wznowieniu gry Niemka wygrała dwa gemy obejmując prowadzenie 4:2, a przy 6:5 miała piłkę meczową. Polka doprowadziła do tie breaka, w którym wróciła ze stanu 1-4.

Radwańska dała Barthel aż 16 okazji na przełamanie (osiem w trzecim secie): Niemka skorzystała z czterech. Isia odrobiła stratę serwisu w decydującym secie.

Gdyby wygrała turniej w Montrealu, a Azarenka nie dojdzie do ćwierćfinału, krakowianka zostanie nową liderką rankingu WTA Tour.

Rogers Cup, Montreal (Kanada)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,168 mln dolarów
środa, 9 sierpnia

II runda (1/16 finału):

Agnieszka Radwańska (Polska, 2) - Mona Barthel (Niemcy) 4:6, 6:3, 7:6(5)

Program i wyniki turnieju

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)