Wimbledon: Podwójny triumf Sereny, siostry Williams zdobyły piąty tytuł w deblu

Serena Williams Wimbledon wieńczy podwójnym triumfem. Po wiktorii w singlu Amerykanka w parze z siostrą wygrała turniej debla pokonując w finale Andreę Hlaváčkovą i Lucie Hradecką 7:5, 6:4.

Łukasz Iwanek

Serena Williams i Venus Williams wywalczyły wspólnie 13. wielkoszlemowy tytuł i piąty w Wimbledonie (wcześniej w 2000, 2002, 2008, 2009). W Londynie mają też po pięć tytułów w singlu (wczesnym popołudniem Serena dogoniła siostrę po zwycięstwie nad Agnieszką Radwańską). Amerykanki dały jasny sygnał, że w rozgrywanym na przełomie lipca i sierpnia na tym samym obiekcie turnieju olimpijskim będą chciały po raz trzeci zdobyć złote medale (2000, 2008). Dla Hlaváčkovej i Hradeckiej był to pierwszy finał w All England Club. W ubiegłym sezonie Czeszki wygrały Rolanda Garrosa.

CZYTAJ: Ostatnia romantyczka najlepszą ambasadorką polskiego sportu

Radwańska: Za bardzo chciałam wygrać

Isia nie może powstrzymać łez (wideo)

CZYTAJ: Serena, z łoża śmierci po wimbledoński tytuł

W trwającym 78 minut spotkaniu obie pary zaserwowały po pięć asów, ale Amerykanki były bezbłędne w wykorzystywaniu szans na przełamanie (dwie z dwóch), za to same obroniły jedynego break pointa w drugim secie. Serena i Venus straciły tylko trzy punkty przy swoim pierwszym podaniu. W drodze po tytuł siostry straciły dwa sety: w II rundzie z rozstawionymi z numerem czwartym finalistkami Rolanda Garrosa 2012 Marią Kirilenko i Nadią Pietrową (wygrały III seta 9:7) oraz w półfinale, gdy wyeliminowały turniejowe jedynki, mistrzynie US Open 2011 Liezel Huber i Lisę Raymond.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród debla kobiet 1,107 mln funtów
sobota, 7 lipca

finał gry podwójnej:

Serena Williams (USA) / Venus Williams (USA) - Andrea Hlaváčková (Czechy, 6) / Lucie Hradecká (Czechy, 6) 7:5, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)