WTA Sydney: Kvitová szybciej niż rywalki

Wiceliderka rankingu, Petra Kvitová nie zdążyła się dobrze rozgrzać, a już musiała schodzić z kortu, pokonała Danielę Hantuchovą 6:0, 6:4 w rozgrywanym na kortach twardych turnieju w Sydney.

Dominika Pawlik

Daniela Hantuchová w zeszłym tygodniu doszła do finału imprezy w Brisbane, rozegrała tam cztery ciężkie spotkania. W Sydney z Robertą Vinci (WTA 24) i Francescą Schiavone (WTA 11) poradziła sobie w dwusetowych bataliach, ale mimo wszystko zmęczenie słowackiej tenisistki może tłumaczyć jej dotkliwą porażkę z Petrą Kvitovą.

Zaledwie osiem punktów zdobyła Daniela Hantuchová w premierowym secie. Choć nie miała problemów z trafieniem pierwszym podaniem, jej serwis był dosyć wolny i łatwy do odebrania dla Czeszki. Kvitová wykorzystała trzy z czterech szans na przełamanie i z wygranego seta mogła się cieszyć już po 21 minutach.

W drugiej partii Hantuchová obudziła się, chociaż pierwszego gema wygrała dopiero przy stanie 0:2. Udało jej się doprowadzić do 4:4, ale Czeszka nie chciała spędzić jeszcze więcej czasu na korcie i w dziewiątym gemie odebrała podanie Słowaczce. Serwując na mecz Kvitová korzystała z prezentów rywalki, która wyrzucała łatwe piłki. Hantuchová zrehabilitowała się rozrzucając wiceliderkę rankingu po korcie i ośmieszając skrótem. Na niewiele się to zdało, bo przy piłce meczowej zniechęcona Daniela nawet nie wyciągnęła rakiety w kierunku piłki zmierzającej w środek kortu.

Kvitová w całym meczu zaserwowała trzy asy i popełniła cztery podwójne błędy serwisowe. Pięciokrotnie przełamała Słowaczkę, a po swoim pierwszym trafionym podaniu oddała zaledwie cztery punkty. Półfinałową rywalką Czeszki będzie Na Li (WTA 5).

Program i wyniki turnieju

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)