WTA Indian Wells: Polska - Czechy 2:0, Agnieszka lepsza od Benešovej

Agnieszka Radwańska (WTA 10) pokonała Ivetę Benešovą (WTA 48) 7:6(5), 6:4 i awansowała do III rundy turnieju BNP Paribas Open na kortach twardych w Indian Wells.

Łukasz Iwanek

Wcześniej awans do III rundy uzyskała młodsza siostra Agnieszki Ula, która zwyciężyła w trzech setach Klárę Zakopalovą. Stan polsko-czeskich potyczek w Indian Wells to 2-0, a w niedzielę na 3-0 będzie mógł podwyższyć Łukasz Kubot, czeka go jednak trudne zadanie, bo zagra z finalistą Wimbledonu 2010 Tomášem Berdychem.

Agnieszka, która sezon rozpoczęła od ćwierćfinału Australian Open i w Dubaju, w Dausze odpadła w I rundzie po porażce z Lucie Šafářovą. Krakowianka odniosła nad Benešovą trzecie zwycięstwo bez straty seta. O IV rundę Polka zagra z jedną z dwóch 24-letnich Rosjanek: Marią Kirilenko lub Anną Czakwetadze, a w walce o ćwierćfinał może dojść do siostrzanej konfrontacji (Ula w III rundzie zagra z Wiktorią Azarenką lub Jekateriną Makarową). Agnieszka w Indian Wells gra po raz piąty i w trzech ostatnich sezonach dochodziła co najmniej do ćwierćfinału. W 2008 i 2009 roku walkę o półfinał przegrała z Rosjankami, odpowiednio Swietłaną Kuzniecową i Anastazją Pawljuczenkową. W ubiegłym sezonie krakowianka dotarła tutaj do półfinału ulegając Karolinie Woźniackiej.

I SET Benešová przełamała Radwańską w trzecim gemie, ale ta natychmiast wyrównała na 2:2. W szóstym gemie krakowianka jeszcze raz odebrała podanie Czeszce, gdy ta przy trzecim break poincie zrobiła podwójny błąd. Tym razem natychmiast stratę odrobiła Benešová i po utrzymaniu swojego podania wyrównała na 4:4. Po kolejnym przełamaniu Czeszka miała serwis na seta. Agnieszka jednak wyrwała Czeszce podanie na sucho, a kolejne dwa gemy przebiegły zgodnie z regułą własnego podania. W tie breaku krakowianka uzyskała przewagę dwóch mini breaków i odskoczyła na 5-1. Benešová oba odrobiła, drugiego po podwójnym błędzie Radwańskiej i zbliżyła się na 4-5. Kolejne dwa punkty padły łupem krakowianki i cały set po 59 minutach.

II SET Zawodniczki po razie utrzymały swoje podanie i po razie się przełamały i był remis 2:2. Radwańska zdobywając dwa kolejne gemy odskoczyła na 4:2. Polka do końca nie oddała własnego podania i po jednej godzinie i 42 minutach dołączyła do Uli w III rundzie.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy (Plexipave), pula nagród 3510,14 tys. dol.

Wyniki i program turnieju

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)