Finały ATP World Tour: Llodra i Zimonjić obronili sześć setboli i pokonali Indo-Pak Express

Michaël Llodra i Nenad Zimonjić pokonali Rohana Bopannę i Aisama-Ul-Haq Qureshiego 7:6(3), 6:3 w meczu grupy B rozgrywanych w Londynie Finałów ATP World Tour.

Łukasz Iwanek

Francuz i Serb, którzy w niedzielę przegrali z Fyrstenbergiem i Matkowskim, poprawili bilans tegorocznych spotkań na 46-15. W I secie przy 4:5 Llodra i Zimonjić obronili dwie piłki setowe. W tie breaku przy 2-6 odparli kolejne cztery setbole i zdobywając sześć punktów z rzędu zapisali na swoje konto I seta po 50 minutach. W II secie po utrzymaniu przez Zimonjicia podania na sucho Serb i Francuz prowadzili 5:3, a mecz zakończyli przy podaniu Qureshiego, który zrobił dwa podwójne błędy i po raz trzeci przegrał swój serwis. W trwającym 84 minuty spotkaniu Llodra i Zimonjić posłali pięć asów i zgarnęli 87 proc. punktów przy własnym podaniu oraz skorzystali z siedmiu podwójnych błędów rywali.

Bopanna i Qureshi, znani jako "Indo-Pak Express", pokonali Llodrę i Zimonjicia w drodze po tytuł w Paryżu-Bercy. To już ich druga porażka w debiucie w Finałach ATP World Tour, w niedzielę ulegli Maksowi Mirnemu i Danielowi Nestorowi. Z Białorusinem i Kanadyjczykiem nie przed godz. 19:15 zagrają Fyrstenberg i Matkowski.

Finały ATP World Tour: program i wyniki