AO: Taniec radości Kubota po pokonaniu Querreya

Dwie minuty po odpadnięciu z Australian Open Przysiężnego do II rundy awansował Łukasz Kubot (ATP 72). Gorąco dopingowany przez grupkę Polaków lubinianin pokonał (5:7, 6:2, 3:6, 6:1, 8:6 w 3h20') Sama Querreya (ATP 18), odnosząc drugie największe zwycięstwo w karierze.

Rafał Smoliński

Kubot, który w zeszłym roku osiągnął IV rundę na kortach Melbourne, zmierzył się z tenisistą, który wygrał już sześć tytułów w premierowym cyklu. Querrey miał świetny początek poprzedniego sezonu, bowiem wówczas to triumfował w czterech imprezach cyklu ATP World Tour (Los Angeles, Londyn-Queen’s, Belgrad, Memphis). Amerykanin nie odniósł jednak większego sukcesu podczas wielkoszlemowego US Open i odtąd zaczął notować wyraźnie słabsze wyniki. W poniedziałek Kubot i Querrey zmierzyli się po raz pierwszy w swojej karierze, a pojedynek zakończył się wspaniałym zwycięstwem 28-letniego lubinianina. Rywalem Polaka w meczu o III rundę będzie Ukrainiec Serhij Stachowski (ATP 43).

CZYTAJ: Gorzki debiut Przysiężnego

Na trybunach przy korcie nr 2 zasiadła także grupa polskich fanów, głośno dopingując Kubota, który jako pierwszy wyszedł na prowadzenie w meczu. Querrey, który swoją grę opiera na silnym pierwszym podaniu (19 asów w meczu przy 7 Polaka), szybko jednak odrobił stratę przełamania, a break w 12. gemie dał mu zwycięstwo w I secie. Lubinianin szybko wyciągnął wnioski z przegranej premierowej odsłony i świetnym returnem wyszedł na prowadzenie 2:1 w kolejnym secie. Reprezentant Polski dołożył kolejnego breaka i wyrównał stan spotkania.

CZYTAJ: Największe zwycięstwa Kubota

W III secie rolę się odwróciły i to Kubot swoim podwójnym błędem serwisowym w szóstym gemie, dał Amerykaninowi prowadzenie w meczu. Ambitny Polak zdominował jednak przeciwnika w kolejnym secie i dwukrotnie przełamując jego serwis, doprowadził do V seta. Losy pojedynku rozstrzygnęły się w 13. gemie, kiedy to Kubot zmusił Querreya do błędu, uzyskując decydujące przełamanie. Kiedy Polak skutecznie zakończył mecz swoim serwisem, mógł zaprezentować polskim fanom swój taniec radości.