ATP Dauha: Dawidienko eliminuje niedysponowanego Nadala

Broniący tytułu Nikołaj Dawidienko (ATP 22) w pełni wykorzystał niedyspozycję lidera światowego rankingu Rafaela Nadala i pokonał go (6:3, 6:2 w 1h24’) w meczu o finał turnieju ATP World Tour w Dausze. Pomimo wielkiego bólu, Hiszpan zaprezentował bohaterską postawę i nie poddał spotkania.

Rafał Smoliński

Nie będzie 23. starcia Nadal-Federer w stolicy Kataru. 24-latek z Majorki nie zrewanżował się Dawidience za ubiegłoroczną porażkę w finale imprezy i to Rosjanin będzie sobotnim przeciwnikiem Rogera Federera w walce o tytuł. 29-latek z Wołgogradu poprawił bilans spotkań z wielkim Hiszpanem (6-4 dla rosyjskiego tenisisty). Obecny lider światowego rankingu wszystkie dotychczasowe porażki z Dawidienką zanotował na kortach twardych.

Nadal, który od początku turnieju nie był w pełni sił, jako pierwszy przełamał w trzecim gemie premierowej odsłony serwis Dawidienki. Lider światowego rankingu szybko jednak oddał uzyskane prowadzenie, a w decydującym o losach seta ósmym gemie Rosjanin popisał się wspaniałym bekhendem, który zapewnił mu wygraną w otwierającej spotkanie partii. W II secie 24-latek z Majorki nie mógł prowadzić wyrównanej walki, ale przy stanie 2:0 dla rywala nie poddał spotkania i walcząc dzielnie do końca zdołał jeszcze ugrać honorowe dwa gemy.