WTA Stanford: Radwańska w 1/8 finału

Agnieszka Radwańska podobnie jak przed rokiem awansowała do II rundy turnieju WTA Tour w amerykańskim Stanford. Krakowianka, jedenasta rakieta świata, pokonała w poniedziałek 7:5, 4:6, 6:3 Chanelle Scheepers (WTA 91).

Krzysztof Straszak

Najlepsza polska singlistka powróciła na korty twarde za Oceanem, gdzie tak dobrze radziła sobie w pierwszym kwartale sezonu. Mecz z Scheepers, pierwszy z tą rywalką, rozstrzygnął się po 134-minutowej walce. Jakkolwiek, po czterech tygodniach od gorzkiej porażki w Wimbledonie Radwańska znów poczuła smak zwycięstwa.

Reprezentantka RPA, bez zwycięstwa od bardzo udanego dla niej Roland Garros, miała aż 15 szans na przełamanie Isi, która nie obroniła się przy pięciu break pointach. Wysokie prowadzenie Radwańska straciła w pierwszej partii (z 5:1 do 5:5). Polka trafiła tylko połowę piłek z pierwszego podania, zanotowała dwa asy i cztery podwójne błędy serwisowe.

W środę w pojedynku o ćwierćfinał rywalką Radwańskiej będzie albo Jill Craybas, albo kwalifikantka.

Bank of the West Classic, Stanford, Kalifornia (USA)
WTA Tour Premier, kort twardy, pula nagród 700 tys. dol.

czas gry: 2:14 godz.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)