WTA Madryt: Radwańska wyeliminowała partnerkę

Agnieszka Radwańska pokonała 6:2, 6:2 Marię Kirilenko (WTA 37) w trwającym 84 minuty niedzielnym meczu I rundy turnieju WTA Tour w Madrycie. Dziewiąta na liście światowej krakowianka w 1/16 finału zagra we wtorek z Patty Schnyder lub Ágnes Szávay.

Krzysztof Straszak

To pierwsze w karierze 21-letniej Radwańskiej zwycięstwo w premierowym cyklu na hiszpańskiej ziemi. Najlepsza polska singlistka dopisze do dorobku rankingowego kolejne punkty, a z Kirilenko spotka się jeszcze na korcie, gdy po tej samej stronie siatki przystąpią do rywalizacji deblowej.

Isia wyrównała na korcie centralnym kompleksu Caja Mágica bilans bezpośrednich starć z Rosjanką (2-2), która wyeliminowała ją w ostatnim US Open. W otwierającym gemie rywalka obroniła cztery break pointy, ale za kolejną okazją Polka zyskała przewagę przełamania, nie oddaną już, a podwojoną (na 4:1). Dwa breaki także w drugim secie załatwiły sprawę rozstrzygnięcia.

Mimo trochę ponad 50-procentowej skuteczności pierwszego podania Radwańska oddała w tym elemencie tylko cztery piłki (w sumie przy serwisie 12), notując trzy asy.

Mutua Madrileña Madrid Open, Madryt (Hiszpania)

Program i wyniki turnieju

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)