WTA Marbella: Nieszczęście Azarenki, Pennetta gra dalej

Rozstawiona z numerem pierwszym Białorusinka Wiktoria Azarenka (WTA 9) przegrała swój ćwierćfinałowy mecz z Hiszpanką Maríą José Martínez (WTA 28). Do półfinału awansowała natomiast Włoszka Flavia Pennetta (WTA 16).

Michał Świtaj

Mecz Azarenki z Martínez miał wyjątkowo kuriozalny przebieg. Białorusinka wyszła na prowadzenie 3:0 w pierwszym secie. Chwilę później, przy wyniki 15-40 nastąpiła dosyć długa przerwa w grze związana z wezwaniem lekarza przez Wiktorię. Po pomocy medycznej zawodniczka wróciła na kort, wygrała cztery kolejne piłki i... skreczowała z powodu kontuzji lewego uda. Rywalką Hiszpanki w półfinale będzie jej krajanka Carla Suárez.

W półfinale ujrzymy także rozstawioną z numerem drugim Pennettę, która po zaciętym pojedynku pokonała Simonę Halep z Rumunii 6:4, 7:6(4). W sobotę zagra także Marta Domachowska i Alicja Rosolska w półfinale debla (z Kondratiewą i Szwiedową).

Wyniki i program turnieju

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)