WTA Indian Wells: Awans Janković, Radwańska znów ryzykuje ósme miejsce

Jelena Janković, dziewiąta na liście rankingowej, pokonała 6:4, 6:4 Alise Klejbanową (WTA 27) w pierwszym czwartkowym ćwierćfinale turnieju rangi Premier Mandatory w amerykańskim Indian Wells. O ostatnie miejsce w najlepszej czwórce zagrają María José Martínez i Sam Stosur.

Krzysztof Straszak

Wygrana Janković oznacza, że w wirtualnym rankingu ta była liderka znów przesuwa się na ósmą pozycję. W takiej sytuacji dziewiątą lokatę okupuje Agnieszka Radwańska, która nie utraci najlepszego miejsca w karierze tylko w wypadku dojścia do wyższej fazy niż bezpośrednia rywalka.

W pojedynku z Klejbanową najlepsza serbska singlistka obudziła się we właściwym momencie: szybko odrobiła w drugim secie stratę przełamania, wygrywając cztery kolejne gemy i po godzinie i 42 minutach całe spotkanie. W tym popisała się skutecznym pierwszym serwisem (71%), zdobywając w sumie dziewięć punktów więcej od moskwianki.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)