WTA Dubaj: Flavia odprawiona, Isia w ćwierćfinale

Agnieszka Radwańska, dziewiąta rakieta świata, po raz pierwszy w sezonie awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Tour. W Dubaju pokonała w środę 6:3, 6:0 Flavię Pennettę (WTA 11). O półfinał z Reginą Kulikową, która po 3:15 godz. walki wyeliminowała Swietę Kuzniecową.

Krzysztof Straszak

Najlepsza polska tenisistka pokazała kawał porządnego tenisa w starciu z narzekającą na bóle pleców (tudzież biodra) Włoszkę, która jest pierwszą po czterech miesiącach pokonaną przez krakowiankę w normalnych warunkach rywalką z okolic Top 10.

- Cieszy to, że udało mi się pokonać wysoko notowaną zawodniczkę w dwóch setach - powiedziała 20-letnia Radwańska. W październiku odprawiła w Pekinie Jelenę Dementiewą, a potem w Dausze sparaliżowaną bólem Wikę Azarenkę. Pennettę w trzecim ich pojedynku pokonała po raz drugi.

Przy 3:0 (z dwoma przełamaniami) w secie drugim Włoszka poprosiła o przerwę medyczną. Po powrocie nie była w stanie poważnie biegać, a garstkę punktów zdobyła dzięki wygrywającemu serwisowi lub kombinacjom skrótu i loba. Tym ostatnim potrafiła zaskoczyć uznawaną za specjalistkę tego typu zagrań Polkę.

Kuriozum meczu polegało na tym, że jedynego break pointa (właściwie dwa) Flavia miała w otwierającym gemie, kiedy smeszem zyskała przełamanie. Potem uderzeniem znad głowy popisała się Agnieszka, która jednak zmarnowała trzy szanse na wyrównanie stanu. Co się odwlecze... Wyżej notowana Polka znakomicie wybroniła się w decydującej piłce, zmniejszając straty (1:2), a potem wygrała jedenaście z dwunastu pozostałych gemów.

W tej edycji mistrzostw Dubaju Radwańska wygrała dopiero pierwsze mecze w trzyletniej historii występów tam. - Teraz przyjechałam tutaj wcześniej - mówiła - po pobycie w domu. Miałam okazję przyzwyczaić się nieco do warunków. Świetnie idzie mi zarówno w singlu, jak i deblu. Chcę zostać do niedzieli - powiedziała przeprowadzającej wywiad na korcie Annabel Croft, tak samo jak ona byłej juniorskiej mistrzyni Wimbledonu.

Po południu Radwańska w duecie z Marią Kirilenko grają o ćwierćfinał debla. Krakowianka zdecydowała się na próbę obrony ubiegłorocznego wicemistrzostwa, choć w związku z niedawną kontuzją dłoni chce dawkować starty. - Czasami jeszcze coś czuję, ale generalnie jest ok - przyznała.

Barclay's Dubai Tennis Championships, Dubaj (ZEA)
WTA Premier 5, kort twardy (Deco-Turf II), pula nagród 2 mln dol.

czas gry: 1 godz.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)