WTA Sydney: Safina za mocna dla Radwańskiej

Agnieszka Radwańska (WTA 10) przegrała 5:7, 4:6 z Rosjanką Dinarą Safiną, wiceliderką rankingu, we wtorkowym meczu 1/8 finału turnieju Medibank International rozgrywanego na kortach twardych w Sydney.

Łukasz Iwanek

Polka prowadziła już 5:0, ale przegrała siedem gemów z rzędu, a tym samym całego seta. Na 12 rozegranych gemów siedem kończyło się przełamaniami. W całym secie Safina miała aż 11 break pointów. W partii drugiej festiwal przełamań trwał, tym razem było ich w sumie pięć (trzy po stronie Safiny).

Rosjanka, dla której był to pierwszy mecz w sezonie (pierwszy od października, kiedy to z powodu poważnych problemów z plecami skreczowała w pierwszym spotkaniu mistrzostw WTA), po godzinie i 46 minutach walki zapewniła sobie awans do ćwierćfinału. Tam zmierzy się albo z rodaczką Jelenę Dementiewą (WTA 5) lub Słowaczką Danielą Hantuchovą (WTA 23).

- Miałam trochę wolny start, ale to dopiero początek. Zwycięski początek - powiedziała Safina. - Chcę powiedzieć, że nie jest łatwo grać przeciwko niej. Jest zawodniczką czołowej dziesiątki i gra bardzo sprytnie. Do stanu 0:5 to wyglądało jak osłabiona koordynacja w czasie, ale potem odnalazłam swój rytm i swoją grę. Myślę, że to był dla mnie bardzo solidny mecz, jak na pierwszy mecz w sezonie.

20-letniej Radwańskiej nie udało się powtórzyć ubiegłorocznego osiągnięcia, gdy w Sydney doszła do ćwierćfinału. Teraz polska tenisistka może się udać do Melbourne, gdzie 18 stycznia rozpocznie się Australian Open, pierwszy w sezonie wielkoszlemowy turniej.

Medibank International, Sydney (Australia)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 600 tys. dol.

czas gry: 1:46 godz.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)