ATP Sztokholm: Kubot gorszy od kwalifikanta

Łukasz Kubot (ATP 64) przegrał z Matthiasem Bachingerem (ATP 275) 4:6, 6:4, 3:6 w I rundzie turnieju IF Stockholm Open rozgrywanego na kortach twardych (hala) w Sztokholmie.

Łukasz Iwanek

Dla Kubota to ósma z rzędu porażka w cyklu ATP. Ostatni mecz Polak wygrał w czerwcu, gdy w I rundzie Wimbledonu pokonał Słoweńca Blaža Kavčičia. 23-letni Bachinder do turnieju głównego przebił się przez kwalifikacje. Niemiec gra głównie w Challengerach, jego najlepsze tegoroczne wyniki to półfinały w Bytomiu i Izmirze. Kubot to jego drugi polski skalp w tym sezonie. W lipcu w Tampere pokonał Jerzego Janowicza. Pokonując Kubota Bachinder wygrał drugi w karierze mecz w ATP World Tour (jego bilans to 2-5).

W I secie do stanu 5:4 dla Bachingera obaj tenisiści utrzymywali swoje podania. W 10. gemie Kubot popełnił podwójny błąd, który dał Niemcowi break pointa będącego jednocześnie piłką setową. Polak obronił ją, a następnie jeszcze jedną, ale przy trzecim setbolu poległ. W II secie przez osiem gemów nie było przełamań. Od 4:4 Kubot zdobył dwa decydujące gemy kończąc tę partię za trzecim setbolem asem serwisowym.

W szóstym gemie III seta Kubot przy 15-40 obronił dwa break pointy, ale Niemiec w końcu wyrwał mu tego gema i po utrzymaniu własnego podania prowadził 5:2. W dziewiątym gemie Polak miał dwa break pointy przy 15-40, ale Bachinder zdobył trzy kolejne punkty, w tym serwując dwa asy z rzędu. Kubot obronił dwie piłki meczowe, ale przy trzeciej Niemiec zakończył to spotkanie po dwóch godzinach i czterech minutach.