ITF Tokio: Ula Radwańska i Sawczuk pokonane w finale debla

Niemal dwa lata po sukcesie w rodzinnym Krakowie, Urszula Radwańska nie doczekała się kolejnego zawodowego tytułu w grze podwójnej. W turnieju ITF w Tokio młodsza siostra Agnieszki i Ukrainka Olga Sawczuk przegrały w finale.

Krzysztof Straszak

W decydującym meczu międzynarodowych mistrzostw Japonii (pula nagród 100 tys. dol.) Radwańska i Sawczuk uległy 3:6, 1:6 najwyżej rozstawionym Jill Craybas i Tamarine Tanasugarn.

19-letnia Radwańska w singlu przeszła eliminacje i odpadła w 1/8 finału. Teraz przeniesie się na Stary Kontynent: wystąpi w belgijskim Torhout (pula nagród 100 tys. dol.), gdzie dzięki Wickmayer przyznano jej dziką kartę.

Ula w 2007 roku w duecie z Wickmayer zdobyła tytuł w chińskim Kunming. Jej największe osiągnięcie w grze podwójnej to sukces w imprezie WTA Tour w Stambule, także przed trzema laty (w duecie z Agnieszką). W sumie wygrała dziewięć turniejów deblowych (jeden WTA, jeden o puli nagród 100 tys., dwa 50 tys., dwa 25 tys. i trzy 10 tys. dol.). Tokijski finał był jej czternastym.

sobota, 9 października
wyniki turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Tokio (Japonia), 100 tys. dol., kort twardy:

finał gry podwójnej:
Jill Craybas (USA, 1) / Tamarine Tanasugarn (Tajlandia, 1) - Urszula Radwańska (Polska) / Olga Sawczuk (Ukraina) 6:3, 6:1