Radwańska w finale!

Agnieszka Radwańska na kilka dni przed startem wielkoszlemowego French Open pisze kolejną kartę historii polskiego tenisa. Tenisistka z Krakowa po raz trzeci w karierze awansowała do finału turnieju WTA. Tym razem w tureckim Stambule (z pulą nagród 200 tys. dol.).

Jarosław Kowal

Radwańska w trzech setach pokonała Cwetanę Pironkową i przy tym znakomicie sprawdziła się w roli faworytki. Polka w Stambule jest przecież rozstawiona z numerem drugim, podczas gdy niżej notowana Pironkowa to turniejowa ósemka.

Jednak pierwsze dwa sety były niezwykle wyrównane. Pierwszy Polka wygrała dopiero w tie-breaku, a w drugim z przewagą przełamania triumfowała Pironkowa. Na szczęście decydująca partia to teatr jednej aktorki. Isia grała jak z nut i pozwoliła rywalce na ugranie tylko jednego gema, i to dopiero przy prowadzeniu 5:0. Całe spotkanie nastoletnia krakowianka zakończyła po dwóch godzinach i osiemnastu minutach walki.

W finale nasza reprezentantka spotka się ze zwyciężczynią meczu pomiędzy turniejową jedynką, Rosjanką Jeleną Dementiewą a rozstawioną z numerem szóstym reprezentantką Uzbekistanu Akguł Annamuradową. O ile z Uzbeczką nasza zawodniczka jeszcze nie grała, o tyle w 2006 roku dwukrotnie zmierzyła się z Dementiewą: poniosła jedną porażkę, ale też zanotowała jedno zwycięstwo.

Radwańska ma tym samym szansę na zdobycie trzeciego tytułu za zwycięstwo w turnieju cyklu WTA Tour w karierze. Byłoby to równocześnie trzecie tego typu trofeum w całej historii polskiego tenisa. Dodajmy, że dotychczas nie zdarzyło jej się przegrać w finale zawodów WTA.

Wynik półfinału:

Agnieszka Radwańska (Polska, 2) - Cwetana Pironkowa (Bułgaria, 8) 7:6(1), 3:6, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)