Awans Jaroszewskiego w Orlen Polish Open

Drugi dzień XVI Międzynarodowego Turnieju Tenisa na Wózkach Orlen Polish Open przyniósł pierwszą niespodziankę, gdyż z płockim turniejem pożegnał się pochodzący z Francji piętnasty wózkarz światowego rankingu rozstawiony w płockim turnieju z numerem 3 - Lahcen Majdi. Zbyt mocny dla Francuza okazał się Czech Michal Stefanu, a samo spotkanie przyniosło sporo emocji, a kibice byli świadkami trzech zaciętych setów (6:4, 4:6, 7:6).

Łukasz Luciński

W pierwszym wtorkowym spotkaniu 10. rakieta rankingu, Frederic Cattaneo pokonał zawodnika SIKT Płock Kamila Fabisiaka (6:0, 6:4). Zwycięstwo zanotował także jego rodak Frederic Cazeaudumec, który okazał się lepszy od Jerzego Kulika (SIKT Płock) wygrywając (6:3, 6:2). W najbardziej emocjonującym przedpołudniowym spotkaniu pochodzący z Wielkiej Brytanii Gordon Reid mógł cieszyć się ze zwycięstwa (6:4, 5:7, 6:0) w rywalizacji z Albinem Batyckim (Spartakus Koźmin Wlkp.). Do kolejnej rundy awansował również najlepszy polski wózkarz Piotr Jaroszewski (SIKT Płock), który wygrał pierwszego seta z Arkadiuszem Stasiakiem (SIKT Płock) 6:1, by już na początku drugiej partii zakończyć pojedynek z powodu kontuzji rywala.

W najciekawszych popołudniowych spotkaniach debel Jaroszewski/Brychta bez większych kłopotów rozprawiła się ze Stefanem Dobaczewskim (SIKT Płock) i Pawłem Miętrkiewiczem (ZSTTW Zielona Góra). W innym deblowym starciu para Cotterill/Johnson uporała się z Patrickiem Sappino i Jackiem Wierdakiem (Aktywni Wrocław) wygrywając (6:1, 6:4).

Po raz kolejny dała o sobie znać również pogoda. Około godziny 17:30 rozgrywki musiały zostać przerwane z powodu oberwania chmury, do jakiego doszło nad miastem malowniczo połóżonym na Wzgórzu Tumskim.