ATP Brisbane: Awanse Berdycha i Monfilsa

Rozstawiony z numerem czwartym Tomáš Berdych (ATP 20) pokonał Nicka Lindahla (ATP 251) 6:2, 6:4 i awansował we wtorek do II rundy turnieju Brisbane International (z pulą nagród 372,5 tys. dolarów).

Łukasz Iwanek

Czech w całym meczu, który trwał 69 minut, wygrał 24 z 27 piłek przy swoim pierwszym podaniu oraz trzykrotnie przełamał podanie australijskiego kwalifikanta.

Odpadł rozstawiony z numerem piątym Sam Querrey (ATP 25), który przegrał po trzysetowej batalii z rodakiem Jamesem Blakem (ATP 44). 30-letni Blake, trzykrotny ćwierćfinalista wielkoszlemowy, zaserwował dziesięć asów (Querrey dziewięć) oraz zdobył 40 z 47 punktów przy pierwszym podaniu. Odniósł szóste zwycięstwo w siódmym spotkaniu z rodakiem.

W turnieju nie ma już rozstawionego z numerem szóstym Jürgena Melzera (ATP 28), który przegrał z australijskim kwalifikantem Matthew Ebdenem (ATP 285). 22-letniemu reprezentantowi gospodarzy pomógł bardzo dobry serwis. Zdobył on 42 z 50 punktów przy własnym podaniu, w tym 12 za pomocą asów (siedem w drugim secie). Ebden trzykrotnie przełamał Austriaka.

Dobrze nowy sezon rozpoczął Marcos Baghdatis (ATP 42), który pokonał 7:5, 7:5 Mardy'ego Fisha (ATP 55). Cypryjczyk, finalista Australian Open 2006 i półfinalista Wimbledonu 2006, po problemach zdrowotnych z jakimi zmagał się w 2008 roku, próbuje wrócić do dawnej dyspozycji.

Blisko trzygodzinną batalię stoczyli Florent Serra (ATP 65) i niemiecki kwalifikant Julian Reister (ATP 173). Górą był doświadczony Francuz, który zwyciężył, który wygrał w sumie o osiem piłek więcej (129-121).

W ostatnim meczu dnia rozstawiony z numerem trzecim Gaël Monfils (ATP 13) pokonał Taylora Denta (ATP 76). Przez dwa sety obaj tenisiści nie byli w stanie przełamać swoich serwisów, w sumie zmarnowali 11 break pointów (Dent cztery, Monfils siedem). Dopiero w trzeciej partii Francuz wykorzystał dwa z trzech break pointów i zwyciężył po dwóch godzinach i 13 minutach.

Brisbane International, Brisbane (Australia)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 372,5 tys. dol.