Nieudane popołudnie gospodarzy. Wyczekiwane zwycięstwo tenisisty z Dominikany

Nick Hardt w trzech setach pokonał Martina Landaluce w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 500 w Barcelonie i został pierwszym od sześciu lat tenisistą z Dominikany z wygranym meczem w głównym cyklu. Odpadł również Albert Ramos.

Marcin Motyka
Albert Ramos PAP/EPA / Andre Coelho / Na zdjęciu: Albert Ramos
Martin Landaluce jest ogromną nadzieją hiszpańskiego tenisa. 18-latek z Madrytu, juniorski mistrz US Open 2022, otrzymał dziką kartę do głównej drabinki i dostąpił zaszczytu gry na korcie im. Rafaela Nadala. Do pełni szczęścia zabrakło mu tylko zwycięstwa, bo w poniedziałek przegrał 6:2, 4:6, 3:6 w I rundzie z kwalifikantem Nickiem Hardtem.

23-latek z Dominikany został pierwszym reprezentantem swojego kraju, który wygrał mecz w imprezie głównego cyklu od lutego 2018 roku i zwycięstwa Victora Estrelli nad Thomazem Belluccim w Quito. Jego kolejnym rywalem będzie rozstawiony z numerem 13. Tomas Martin Etcheverry.

Poniedziałkowe popołudnie nie było udane dla gospodarzy. Oprócz Landuluce, odpadł też Albert Ramos. 36-letni Hiszpan uległ 6:7(4), 0:6 Alexandre'owi Mullerowi. Francuz w II rundzie zmierzy się z oznaczonym "trójką" Casperem Ruudem, zeszłotygodniowym finalistą z Monte Carlo.

Z kolei rozstawiony z numerem piątym Stefanos Tsitsipas, triumfator Rolex Monte-Carlo Masters, zmagania w Barcelonie rozpocznie od meczu z Sebastianem Ofnerem. Austriak w poniedziałek wygrał 5:7, 6:3, 6:2 z Pawłem Kotowem.

Kwalifikant Harold Mayot w trzech setach pokonał Pedro Cachina i w II rundzie zagra z oznaczonym numerem 12. Cameronem Norrie'em. Tymczasem w pojedynku kwalifikantów Marco Trungelliti okazał się lepszy od Duje Ajdukovicia i teraz stanie naprzeciw Nicolasa Jarry'ego, turniejowej "dziewiątki".

Barcelona Open Banc Sabadell, Barcelona (Hiszpania)