Pechowa kontuzja Włocha. Choroba zmusiła do rezygnacji Gasqueta

W poniedziałek ruszyły zmagania w głównej drabince zawodów ATP 250 na kortach ziemnych w Bukareszcie. Pechowej porażki doznał Włoch Luca Nardi. Jeszcze przed startem musiał się wycofać francuski weteran Richard Gasquet.

Rafał Smoliński
Luca Nardi Getty Images / Mateo Villalba / Na zdjęciu: Luca Nardi
Luca Nardi może mówić o wielkim pechu. Włoski tenisista był o krok od pokonania Thiago Seybotha Wilda. W trzecim secie prowadził już 5:3 i miał pięć piłek meczowych. To wówczas fatalnie podkręcił kostkę i sytuacja na korcie zaczęła się odwracać.

Mimo kontuzji Włoch walczył do ostatniej piłki. Jednak Brazylijczyk odrobił stratę przełamania, a następnie był lepszy w tie-breaku. To on zwyciężył ostatecznie 6:3, 6:7(5), 7:6(2) po trzech godzinach i 16 minutach, awansując do II rundy.

Przeciwnikiem Seybotha Wilda w pojedynku o ćwierćfinał będzie Mariano Navone. Oznaczony "piątką" Argentyńczyk pewnie zwyciężył Włocha Luciano Darderiego 6:2, 6:3. Ich spotkanie trwało 93 minuty.

Ze startu w Bukareszcie jeszcze przed pierwszym meczem zrezygnował Richard Gasquet. Były siódmy tenisista świata wycofał się z powodu choroby. Wobec powyższego Federico Coria musiał poczekać na rywala do zakończenia eliminacji. Ostatecznie zagrał z innym Francuzem, Benjaminem Bonzim, który dostał się do drabinki jako lucky loser.

Coria pokonał Bonziego w 87 minut 6:4, 6:2. Tym samym Francuz doznał w jednym dniu dwóch porażek. Najpierw pokonał go Monakijczyk Valentin Vacherot w finale kwalifikacji, potem skuteczniejszy był tenisista z Rosario w turnieju głównym. Tym samym w II rundzie dojdzie do pojedynku dwóch Argentyńczyków. Coria zagra bowiem z najwyżej rozstawionym rodakiem Francisco Cerundolo.

Wielkie emocje towarzyszyły spotkaniu dwóch Francuzów. Arthur Rinderknech odwrócił ostatecznie losy meczu i pokonał Hugo Gastona 6:7(6), 6:4, 7:5 po dwóch godzinach i 45 minutach. Dzięki temu wystąpi w 1/8 finału, w której jego przeciwnikiem będzie oznaczony czwartym numerem Chilijczyk Alejandro Tabilo.

Rywalizacja w głównej drabince turnieju Tiriac Open potrwa do niedzieli (21 kwietnia). Triumfator singla otrzyma 250 rankingowych punktów oraz czek na sumę 88,1 tys. euro.