Bitwa na korcie Jessici Peguli. Faworytki gospodarzy w półfinałach

Jessica Pegula i Danielle Collins awansowały do półfinałów turnieju WTA w Charleston. Faworytki gospodarzy mogą spotkać się ze sobą w finale, a ten plan spróbują pokrzyżować Daria Kasatkina oraz Maria Sakkari.

Jessica Pegula w czasie meczu tenisowego Instagram / Jessica Pegula / Jessica Pegula w czasie meczu tenisowego
Rywalizacja w Charleston nabrała rozpędu. Na noc z piątku na sobotę zostały zaplanowane ćwierćfinały w grze pojedynczej. Nie było w nich Polki. Z drabinki odpadła najpierw Magdalena Fręch w pierwszej rundzie, a następnie Magda Linette w trzeciej rundzie. Żadnej z nich nie udało się podbić kortów ziemnych w Stanach Zjednoczonych.

Spośród pogromczyń Polek w drabince pozostaje rozstawiona z numerem pierwszym Jessica Pegula. Amerykanka potrzebowała ponad 2,5 godziny do wyeliminowania Wiktorii Azarenki. Doświadczona przeciwniczka postawiła mocny opór i rozstrzygnęła drugiego seta. W trzeciej partii było potrzeba aż krótkiej gry na przewagi w tie-breaku, którego Amerykanka rozstrzygnęła punktem na 9-7. Wcześniej nie brakowało obronionych piłek meczowych.

Inna faworytka gospodarzy Danielle Collins wygrała w dwusetowym ćwierćfinale z Elisą Mertens. Oddała rozstawionej z numerem 11. Belgijce tylko siedem gemów i cieszyła się z 10. zwycięstwa z rzędu. Triumfatorka turnieju w Miami jest coraz dalej również w drabince w Charleston.

Rozstawiona z numerem czwartym Daria Kasatkina napotkała mocny opór Jaqueline Cristian, która jest notowana o 72 pozycje niżej w rankingu WTA. W pierwszym secie lepsza okazała się Rumunka, po tie-breaku, czym mocno podniosła poziom trudności meczu Darii Kasatkinie. Faworytka otrząsnęła się po niepowodzeniu i odwróciła wynik meczu. W drugim secie zwyciężyła 6:2, a w trzecim prawie równie przekonująco 6:3.

W półfinałach Jessica Pegula zagra z Darią Kasatkiną, a Maria Sakkari z Danielle Collins.

WTA Charleston:

Ćwierćfinały gry pojedynczej:

Jessica Pegula (USA, 1) - Wiktoria Azarenka (12) 6:4, 3:6, 7:6 (7)
Danielle Collins (USA) - Elise Mertens (11) 6:3, 6:4
Daria Kasatkina (4) - Jaqueline Cristian (Rumunia) 6:7 (4), 6:2, 6:3
Maria Sakkari (Grecja, 3) - Weronika Kudermetowa (9) 6:2, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Danielle Collins będzie najlepsza w turnieju w Charleston?