Ponad trzy godziny walki Urszuli Radwańskiej

Polka nie zagra w ćwierćfinale turnieju ITF w Murskiej Sobocie. W długim meczu przegrała z Larą Schmidt, choć w ostatnim secie miała przewagę 4:2.

Urszula Radwańska Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Urszula Radwańska powróciła na kort twardy w Murskiej Sobocie po dniu przerwy od grania. Ponownie po drugiej stronie siatki stanęła Niemka. We wtorek Polka wyeliminowała Angelinę Wirges. Z kolei jej czwartkowa przeciwniczka Lara Schmidt poradziła sobie w dwusetowym meczu z Franciscą Jorge z Portugalii.

Doświadczona Polka była ponownie wyżej notowana w rankingu WTA niż przeciwnika, chociaż różnica jest niewielka. Lara Schmidt znajduje się na 520. miejscu, czyli 26 pozycji za Urszulą Radwańską. Tenisistki zagrały za sobą w czwartek po raz pierwszy.

Pierwszy set miał bardzo nietypowy przebieg. Urszula Radwańska odwróciła w nim wynik 0:4 na 6:4. Po porażce w czterech kolejnych gemach nie zwiesiła broni i przeprowadziła spektakularny pościg. Z kolei Niemka miała o czym myśleć przed kolejnym setem.

W nim Lara Schmidt była w dokładnie takiej samej sytuacji, ponieważ rozpoczęła energicznie i nie pozwoliła Polsce na pójście za uderzeniem. Przy stanie 4:0 co prawda zwolniła, ale zamknęła rundę w gemie na 6:3. Za tenisistkami było więc sporo grania, a czekał je jeszcze jeden set.

Trudy meczu lepiej wytrzymał Niemka, która w trzecim secie odniosła zwycięstwo 6:4. Było już nawet 4:2 dla Urszuli Radwańskiej i był to moment, w którym dużo wskazywało na jej awans. Stało się inaczej, ponieważ do końca konfrontacji nie rozstrzygnęła ona już ani jednego gema.

Przeciwniczką Niemki w ćwierćfinale będzie rozstawiona z numerem ósmym Nigina Abduraimowa.