Wielkie emocje w Miami. Trzysetowe bitwy mistrzyń wielkoszlemowych

Jelena Rybakina ma za sobą trudne otwarcie turnieju WTA 1000 w Miami. Kazaszka stoczyła trzysetową bitwę z Dunką Clarą Tauson. Wiktoria Azarenka rozegrała twardą batalię z Amerykanką Peyton Stearns.

Łukasz Iwanek
Jelena Rybakina PAP / Marcin Cholewiński / Jelena Rybakina
W czwartek w Miami rozgrywane były mecze II rundy w dolnej połówce drabinki. Do rywalizacji przystąpiła Jelena Rybakina (WTA 4), finalistka imprezy sprzed roku. Dla Kazaszki było to trudne otwarcie. Zwyciężyła 3:6, 7:5, 6:4 Clarę Tauson (WTA 91).

Mecz trwał dwie godziny i 27 minut. Tauson popełniła siedem podwójnych błędów, a Rybakina zaserwowała sześć asów. Obie tenisistki uzyskały po pięć przełamań. Kazaszka zdobyła o pięć punktów więcej od Dunki (109-104). Kolejną rywalką mistrzyni Wimbledonu 2022 będzie Amerykanka Taylor Townsend.

Wiktoria Azarenka (WTA 32) również ma za sobą trudną przeprawę. Dwukrotna triumfatorka Australian Open pokonała 7:5, 3:6, 6:4 Peyton Stearns (WTA 67). W pierwszym secie Amerykanka z 0:3 wyszła na 5:4, ale trzy ostatnie gemy padły łupem Białorusinki. W drugiej partii doszło do czterech przełamań, z których trzy uzyskała reprezentantka gospodarzy. W trzecim secie Azarenka przegrywała 0:2, by później prowadzić 4:2. Stearns wyrównała na 4:4, ale ostatnie słowo należało do byłej liderki rankingu.

Mecz trwał dwie godziny i 46 minut. Obie zawodniczki zaliczyły po siedem przełamań. Azarenka wywalczyła o dwa punkty więcej od Stearns (109-107). Białorusinka to jedna z najbardziej utytułowanych tenisistek w historii imprezy w Miami. Triumfowała w niej w 2009, 2011 i 2016 roku.

W III rundzie Azarenkę czeka starcie z Qinwen Zheng (WTA 7). Chinka prowadziła 4:6, 6:3, 1:0 z Kateriną Siniakovą (WTA 42), gdy Czeszka skreczowała z powodu kontuzji prawego uda. Xinyu Wang (WTA 43) wykorzystała cztery z siedmiu break pointów i wygrała 6:3, 6:2 z Weroniką Kudermetową (WTA 19).

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Jelena Rybakina awansuje do IV rundy w Miami?