Przebiła nawet Serenę Williams. Co za wynik Igi Świątek!

Iga Świątek zrobiła kolejny krok w kierunku wygranej w WTA 1000 w Indian Wells. Przy okazji awansu do wielkiego finału tej imprezy poprawiła osiągnięcie Sereny Williams. O co chodzi?

Krzysztof Kaczmarczyk
Iga Świątek i Serena Williams Getty Images / Matthew Stockman / Graham Denholm / Iga Świątek i Serena Williams
Po raz pierwszy w Indian Wells Iga Świątek triumfowała w 2022 roku. I po dwóch latach przerwy może ten wynik powtórzyć.

Liderka światowego rankingu w sobotę pewnie ograła w półfinale Marta Kostiuk, wygrywając w dwóch setach 6:2, 6:1. To była popisowa partia w wykonaniu raszynianki.

Więcej o meczu przeczytasz tutaj -->> Koncert Świątek trwa! Polka w finale Indian Wells

Jak wynika z obliczeń "OptaAce" Polka dzięki tej wygranej poprawiła osiągnięcie Sereny Williams. Rozchodzi się o awanse do finałów turniejów rangi WTA 1000.

Od 2009 roku Świątek może pochwalić się najlepszym wskaźnikiem jeżeli chodzi o ilość turniejów WTA 1000, w których wystąpiła i w jakich doszła do finałów. Polka ma 37 procent skuteczności. Dotychczas najlepszym wynikiem mogła pochwalić się właśnie Williams. Jej wskaźnik wynosi 36,7 procent.

W wielkim finale Indian Wells 2024 Świątek zmierzy się z Marią Sakkari, która w swoim półfinale sprawiła niespodziankę i pokonała Coco Gauff. Finał odbędzie się w niedzielę, relacja na WP SportoweFakty (-->> TUTAJ).

Iga Świątek zaskoczona pytaniem. "Skąd ja mam to wiedzieć?"
"DomIGAcja". Świątek na ustach ekspertów

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Iga Świątek wygra po raz drugi turniej WTA w Indian Wells?