Co za thriller! Faworytka gospodarzy uciekła przed porażką w Indian Wells

Coco Gauff miała ogromne problemy w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Amerykańska tenisistka przegrywała 0:4 w trzecim secie, by ostatecznie pokonać Francuzkę Clarę Burel.

Łukasz Iwanek
Coco Gauff PAP/EPA / MAST IRHAM / Na zdjęciu: Coco Gauff
W sobotę Coco Gauff (WTA 3) przystąpiła do rywalizacji w Indian Wells. Już pierwsza rywalka zmusiła ją do ogromnego wysiłku. Była nią Clara Burel (WTA 47). Amerykanka odrodziła się ze stanu 0:4 w trzecim secie i zwyciężyła Francuzkę 2:6, 6:3, 7:6(4). Francuzka wcześniej nie wykorzystała szansy nawet na wygraną w dwóch setach, bo prowadziła 6:2, 2:0.

Mecz trwał dwie godziny i 16 minut. Gauff popełniła 10 podwójnych błędów i sześć razy oddała podanie. Wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Amerykanka posłała 24 kończące uderzenia przy 35 niewymuszonych błędach. Burel zanotowano 27 piłek wygranych bezpośrednio i 22 pomyłki.

Kolejną rywalką Gauff będzie Lucia Bronzetti (WTA 53), która pokonała 6:3, 6:4 Anhelinę Kalininę (WTA 35). W ciągu 84 minut Włoszka wywalczyła 20 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 11 break pointów.

Emma Raducanu (WTA 250) prowadziła 4:0 w pierwszym secie, gdy Dajana Jastremska (WTA 31) skreczowała. Ukrainka była rewelacją tegorocznego Australian Open. W Melbourne doszła do pierwszego wielkoszlemowego półfinału. Brytyjka jest triumfatorką US Open 2021. W ubiegłym roku grała bardzo mało z powodu zdrowotnych problemów.

Daria Kasatkina (WTA 12) wygrała 6:3, 7:6(5) z Oceane Dodin (WTA 85). W ciągu 86 minut obie tenisistki wypracowały sobie po cztery break pointy. Rosjanka tylko raz oddała podanie, a uzyskała trzy przełamania.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 9,258 mln dolarów
sobota, 9 marca

II runda gry pojedynczej:

Coco Gauff (USA, 3) - Clara Burel (Francja) 2:6, 6:3, 7:6(4)
Daria Kasatkina (11) - Oceane Dodin (Francja) 6:3, 7:6(5)
Lucia Bronzetti (Włochy) - Anhelina Kalinina (Ukraina, 32) 6:3, 6:4
Emma Raducanu (Wielka Brytania, WC) - Dajana Jastremska (Ukraina, 30) 4:0 i krecz

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Coco Gauff awansuje do IV rundy w Indian Wells?