Krótki występ Polki. Utytułowane Amerykanki były za mocne

Katarzyna Piter była jedyną reprezentantką Polski, która przystąpiła do halowych zawodów WTA 250 na kortach twardych w Kluż-Napoce. Poznanianka i partnerująca jej Lidzia Marozawa odpadły jednak w I rundzie turnieju debla.

Rafał Smoliński
Katarzyna Piter Getty Images / MEGA/GC Images / Na zdjęciu: Katarzyna Piter
Para Katarzyna Piter i Lidzia Marozawa powróciła do wspólnych startów po paru tygodniach rozłąki po wielkoszlemowym Australian Open 2024. W Kluż-Napoce na ich drodze stanęły Caty McNally i Asia Muhammad, które mają już na koncie po kilka tytułów wywalczonych w głównym cyklu.

Pierwszy set spotkania w rumuńskiej Kluż-Napoce był interesujący. Amerykanki szybko wyszły na 2:0, ale też błyskawicznie straciły przewagę. Potem oba deble dosyć pewnie trzymały serwis.

Kluczowa dla losów partii otwarcia okazała się końcówka. W ósmym gemie Piter i Marozawa jeszcze razy dały się przełamać (5:3), ale już po chwili odrobiły breaka, broniąc w wielkim stylu setbola. Po zmianie stron Polka i Białorusinka nie doprowadziły jednak do remisu. Reprezentantki USA wywalczyły następne przełamanie i zwieńczyły premierową odsłonę wynikiem 6:4.

Drugi set miał nieco inny przebieg niż poprzednia część spotkania. Doszło bowiem tylko do jednego przełamania, które w czwartym gemie uzyskały McNally i Muhammad. Od tego momentu reprezentantki USA pilnowały przewagi. W dziewiątym gemie wykorzystały pierwszą piłkę meczową i po 73 minutach wygrały ostatecznie cały mecz 6:4, 6:3.

McNally i Muhammad odniosły dwusetowe zwycięstwo i zagrają w ćwierćfinale turnieju debla zawodów Transylvania Open 2024. Ich przeciwniczkami będą Rosjanka Amina Anszba i Belgijka Yanina Wickmayer lub rozstawione z trzecim numerem Brazylijka Ingrid Gamarra Martins i Rosjanka Jana Sizikowa.

Transylvania Open, Kluż-Napoka (Rumunia)
WTA 250, kort twardy w hali, pula nagród 267 tys. dolarów
poniedziałek, 5 lutego

I runda gry podwójnej:

Caty McNally (USA) / Asia Muhammad (USA) - Katarzyna Piter (Polska) / Lidzia Marozawa 6:4, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Katarzyna Piter awansuje do Top 50 rankingu deblistek?