Ons Jabeur wkroczyła do akcji. Kolejne niespodzianki w Australian Open

Ons Jabeur bez problemów rozprawiła się z pierwszą rywalką w wielkoszlemowym Australian Open 2024 w Melbourne. Są kolejne niespodzianki. Jekaterina Aleksandrowa odpadła po dreszczowcu z Laurą Siegemund, a Donna Vekić uległa Anastazji Pawluczenkowej.

Łukasz Iwanek
Ons Jabeur PAP/EPA / LUKAS COCH / Na zdjęciu: Ons Jabeur
Ons Jabeur (WTA 6) jest finalistką Wimbledonu 2022 i 2023 oraz US Open 2022. W Australian Open jej najlepszym wynikiem jest ćwierćfinał z 2020 roku. W poniedziałek Tunezyjka rozpoczęła siódmy występ w wielkoszlemowej imprezie w Melbourne. Pokonała 6:3, 6:1 Juliję Starodubcewą (WTA 150).

W ciągu 67 minut Jabeur zaserwowała pięć asów i zdobyła 18 z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Naliczono jej 15 kończących uderzeń przy 28 niewymuszonych błędach. Starodubcewa miała pięć piłek wygranych bezpośrednio i 35 pomyłek. Tunezyjka dwa razy została przełamana, a sama wykorzystała sześć z 12 break pointów.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 20) przegrała 2:6, 6:3, 6:7(9) z Laurą Siegemund (WTA 78). W trzecim secie Rosjanka roztrwoniła prowadzenie 4:2. W rozstrzygającym super tie breaku (do 10 punktów) z 1-4 wyszła na 7-5, ale ostatnie słowo należało do Niemki. Ten thriller trwał trzy godziny i minutę. Siegemund zdobyła o jeden punkt więcej od Aleksandrowej (106-105).

Donna Vekić (WTA 25) uległa 4:6, 4:6 Anastazji Pawluczenkowej (WTA 46). Chorwatka rok temu doszła w Melbourne do ćwierćfinału. Tym razem odpadła już w I rundzie. W trwającym godzinę i 49 minut meczu rosyjska finalistka Rolanda Garrosa 2021 odparła sześć z ośmiu break pointów i spożytkowała cztery z dziewięciu okazji na przełamanie. Zgarnęła 12 z 13 punktów przy siatce. Pawluczenkowa odzyskuje blask po poważnej kontuzji kolana, z którą walczyła w 2022 roku.

Katerina Siniakova (WTA 49) pokonała 6:2, 7:5 Jaqueline Cristian (WTA 83). W ciągu 87 minut Czeszka wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Julia Putincewa (WTA 64) przegrała 6:2, 0:6, 3:6 z Anastazją Zacharową (WTA 190). W trwającym godzinę i 50 minut spotkaniu Kazaszka miała zaledwie osiem kończących uderzeń, a popełniła 30 niewymuszonych błędów. Jej rywalce zanotowano 21 piłek wygranych bezpośrednio i 34 pomyłki.

Tatjana Maria (WTA 42) zwyciężyła 7:5, 6:7(4), 6:4 Camilę Osorio (WTA 77) po dwóch godzinach i 51 minutach. Spotkanie pełne było zwrotów akcji. W pierwszym secie Niemka od 1:5 zdobyła sześć gemów z rzędu. W drugiej partii prowadziła 5:2, ale przegrała ją w tie breaku. W trzecim secie półfinalistka Wimbledonu 2022 z 0:2 wyszła na 5:2, by stracić dwa gemy, ale przy 5:4 zapewniła sobie awans serwisem.

Jasmine Paolini (Włochy, 26) - Diana Sznaider 6:3, 6:4
Laura Siegemund (Niemcy) - Jekaterina Aleksandrowa (17) 6:2, 3:6, 7:6(9)

Program i wyniki turnieju kobiet

Szybko poszło. Sensacja w Australian Open!
Smutny koniec meczu Magdy Linette z dawną mistrzynią Australian Open

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Ons Jabeur dojdzie do ćwierćfinału Australian Open 2024?