Pogromca Rafaela Nadala nie poszedł za ciosem. Najwyżej rozstawieni w finale

Grigor Dimitrow w dwóch setach pokonał Jordana Thompsona w półfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Brisbane. O tytuł oznaczony numerem drugim Bułgar zmierzy się z najwyżej rozstawionym Holgerem Rune.

Marcin Motyka
Grigor Dimitrow PAP/EPA / Jono Searle / Na zdjęciu: Grigor Dimitrow
W ćwierćfinale turnieju ATP w Brisbane Jordan Thompson sprawił sensację i po obronie trzech meczboli wyeliminował Rafaela Nadala. Niespełna dobę po tamtym sukcesie Australijczyk ponownie pojawił się na Pat Rafter Arena, by w spotkaniu o finał zmierzyć się z Grigorem Dimitrowem. Tym razem jednak nie poszło mu tak dobrze i przegrał z Bułgarem 3:6, 5:7.

Rozstawiony z numerem drugim Dimitrow od początku grał w sposób urozmaicony oraz ofensywny i już w szóstym gemie zdobył przełamanie, dzięki czemu wygrał pierwszego seta. Druga partia była wyrównana do stanu 5:5. Wówczas Bułgar popisał się cudownym bekhendem przy break poincie i wywalczył gema na 6:5, a po chwili zakończył pojedynek.

W ciągu godziny i 49 minut gry Dimitrow zaserwował dziesięć asów, posłał 31 zagrań kończących i uzyskał dwa przełamania. Wygrywając w sobotę, 32-letni Bułgar awansował do 18. w karierze finału w głównym cyklu, a trzeciego w Brisbane. Dotychczas zdobył osiem tytułów, w tym jeden w stanie Queensland (w 2017 roku).

Roli faworyta sprostał w sobotę również Holger Rune. Najwyżej rozstawiony Duńczyk świetnie radził sobie z potężnymi zagraniami z głębi kortu Romana Safiullina i zwyciężył 6:4, 7:6(0). - To był dobry mecz. Drugi set okazał się trudniejszy, ale w tie breaku pokazałem świetny poziom - ocenił w pomeczowej wypowiedzi 20-latek, który w swoim dziewiątym finale stanie przed szansą na zdobycie piątego trofeum rangi ATP Tour.

Niedzielny finał będzie trzecim pojedynkiem Runego z Dimitrowem. Oba poprzednie rozegrali w ubiegłym roku. W lipcu Wimbledonu lepszy okazał się Duńczyk, a Bułgar wziął rewanż w październiku w Pekinie.

Brisbane International, Brisbane (Australia)