Dzień trzysetowych meczów i obronionych meczboli w Brisbane. Najwyżej rozstawiony w ćwierćfinale

Wszystkie środowe mecze II rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Brisbane rozstrzygnęły się w trzech setach. Do 1/4 finału awansowali m.in. najwyżej rozstawiony Holger Rune, a James Duckworth i Roman Safiullin obronili meczbole.

Marcin Motyka
Holger Rune PAP/EPA / Jono Searle / Na zdjęciu: Holger Rune
Holger Rune ma za sobą kolejny trudny test podczas turnieju ATP w Brisbane. Po tym, jak na otwarcie przez trzy sety rywalizował z Maxem Purcellem, w II rundzie, z Aleksandrem Szewczenką, także musiał grać na pełnym dystansie. Ostatecznie znów zwyciężył - tym razem 6:4, 5:7, 6:2.

- Było trudno, więc naprawdę musiałem walczyć. To był wymagający mecz. On odpowiadał na wiele moich uderzeń, co utrudniało mi grę - powiedział 20-latek z Gentofte.

Najwyżej rozstawiony Rune, który w środę zapisał na swoim koncie 12 asów, 39 zagrań kończących i trzy przełamania, w ćwierćfinale zmierzy się z Jamesem Duckworthem. Australijski kwalifikant obronił dwa meczbole i ograł 4:6, 6:1, 7:6(2) Yannicka Hanfmanna.

Decydującym tie breakiem zakończył się również mecz z udziałem innego reprezentanta gospodarzy, Alexeia Popyrina, ale tym razem miejscowi kibice nie mieli powodów do radości. 24-latek z Sydney zmierzył się z Romanem Safiullinem i w trzecim secie prowadził już 5:2, lecz nie wykorzystał trzech piłek meczowych i ostatecznie przegrał 7:6(9), 4:6, 6:7(3).

Ofensywnie usposobiony Safiullin (w środę 23 asów i 45 zagrań kończących) w 1/4 finału powalczy z Matteo Arnaldim. Włoch również ma za sobą trzysetowy pojedynek - wygrał 6:4, 3:6, 7:5 z Lukasem Kleinem, graczem z eliminacji.

W zaległym spotkaniu I rundy Ugo Humbert zaserwował cztery asy, ani razu nie dał się przełamać, uzyskał dwa breaki i pokonał 6:4, 6:4 kwalifikanta Alexa Michelsena. Kolejnym rywalem oznaczonego numerem czwartym Francuza będzie Jordan Thompson.

Brisbane International, Brisbane (Australia)