Noworoczny hit w Brisbane nie zawiódł. Najwyżej rozstawiony przetrwał zagrożenie

Gtigor Dimitrow po trzysetowym i prawie dwuipółgodzinnym meczu pokonał Andy'ego Murraya w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Brisbane. Najwyżej rozstawiony Holger Rune uchronił się przed porażką.

Marcin Motyka
Grigor Dimitrow PAP/EPA / Jono Searle / Na zdjęciu: Grigor Dimitrow
W turnieju ATP w Brisbane wszyscy sympatycy tenisa oczekują meczu powracającego po rocznej przerwie Rafaela Nadala z Dominikiem Thiemem. Jednak w Nowy Rok odbył się inny hitowy pojedynek I rundy - pomiędzy Grigorem Dimitrowem a Andym Murrayem. Spotkanie nie zawiodło oczekiwań i dostarczyło wielu emocji. Ostatecznie, po prawie dwuipółgodzinnej rywalizacji, rozstawiony z numerem drugim Bułgar zwyciężył 4:6, 7:5, 6:2.

Dimitrow w poniedziałek zagrał bardzo agresywnie - zaserwował 13 asów, posłał 36 uderzeń kończących i wykorzystał cztery z ośmiu break pointów. Wygrywając, Bułgar odniósł piąte zwycięstwo w 13 konfrontacji z Murrayem.

- Narzuciłem na siebie presję, by dobrze zacząć sezon. Na początku czułem się trochę zardzewiały, ale nie zwątpiłem i kontynuowałem swoją grę, wierząc w pracę, jaką wykonałem - skomentował mistrz Brisbane International z 2017 roku, cytowany przez atptour.com.

Z kłopotami nowy sezon zainaugurował Holger Rune. Duńczyk przetrwał jednak zagrożenie i pokonał 4:6, 6:4, 6:2 Maxa Purcella. - Na początku było trudno. Ale powiedziałem sobie, że to pierwszy dzień sezonu i muszę poszukać rozwiązań - stwierdził najwyżej rozstawiony Rune, który w II rundzie zmierzy się z Aleksandrem Szewczenką.

Odpadł oznaczony numerem trzecim Ben Shelton. Amerykanin, jedna z rewelacji minionego sezonu, nie wykorzystał żadnego z pięciu break pointów i nowe rozgrywki rozpoczął od porażki 3:6, 7:6(5), 3:6 z Romanem Safiullinem. 26-latek z Podolska o ćwierćfinał powalczy z Alexeiem Popyrinem.

W poniedziałek w zrealizowaniu pełnego planu gier przeszkodziła pogoda. Z powodu opadów deszczu mecz Matteo Arnaldiego z Martonem Fucsovicsem został przerwany w drugim secie, a Yannick Hanfmann i Sebastian Korda oraz Asłan Karacew i Jason Kubler nie pojawili się na korcie.

Brisbane International, Brisbane (Australia)