Iga Świątek o krok od celu. Zobacz tabelę WTA Finals

Za nami druga kolejka zmagań w grupie B prestiżowych zawodów WTA Finals 2023. Iga Świątek odniosła drugie zwycięstwo i znacznie poprawiła swoją sytuację. Jak przedstawia się sytuacja w tabeli?

Rafał Smoliński
Iga Świątek Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Iga Świątek
W poniedziałek Iga Świątek okazała się lepsza od Markety Vondrousovej. W środę wygrała z Coco Gauff 6:0, 7:5 i odniosła drugie zwycięstwo w Turnieju Mistrzyń rozgrywanym w meksykańskim Cancun.

Polka jako jedyna wygrała jak na razie dwa pojedynki w grupie B. Nie straciła także seta i z perfekcyjnym bilansem jest na czele grupowej tabeli.

Drugie miejsce, mimo porażki ze Świątek, zajmuje Gauff. Amerykanka wygrała na początek w dwóch setach z Ons Jabeur, ale w środę nie sprostała Polce.

Ons Jabeur odzyskała nadzieje na awans do półfinału po pokonaniu Markety Vondrousovej 6:4, 6:3. Tunezyjka poprawiła się po dotkliwej porażce z Gauff i dosyć pewnie wygrała z Czeszką. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów jako jedyna spośród tenisistek z grupy B nie wygrała jeszcze meczu.

Dokładną kolejność w grupie B poznamy po trzeciej serii gier, w której Świątek zmierzy się z Jabeur, a Gauff z Vondrousovą. Odbędzie się ona w piątek.

piątek, 3 listopada

Iga Świątek (Polska, 2) - Ons Jabeur (Tunezja, 6)
Coco Gauff (USA, 3) - Marketa Vondrousova (Czechy, 7)

Wyniki i tabele WTA Finals 2023

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Iga Świątek wygra zmagania w grupie B?