Rywal już prawie cieszył się z punktu. I wtedy Hurkacz zrobił to [WIDEO]

Hubert Hurkacz zagra w finale turnieju ATP 500 w Bazylei. W półfinale nasz tenisista ograł Ugo Humberta 6:4, 3:6, 7:6(5). Na początku trzeciego seta Polak popisał się fenomenalnym zagraniem podczas wymiany, w której rywal prawie cieszył się z punktu.

Jakub Fordon
uderzenie Huberta Hurkacza Twitter / ATP Tour / Na zdjęciu: uderzenie Huberta Hurkacza
W końcówce sezonu Hubert Hurkacz błyszczy formą. Udało mu się bowiem wygrać turniej ATP 1000 w Szanghaju. Dzięki temu zajmuje 11. lokatę w światowym rankingu ATP, a ponadto liczy się w walce o występ w ATP Finals.

Żeby się tam znaleźć, potrzeba mu między innymi udanego występu w turnieju ATP 500 w Bazylei. W Szwajcarii udało mu się dotrzeć do półfinału, w którym jego przeciwnikiem był Ugo Humbert.

Spotkanie udanie rozpoczął Polak, który zwyciężył premierową odsłonę 6:4. Jedna w kolejnym secie lepiej spisał się Francuz. Ten wygrał 6:3, dzięki czemu wyrównał stan pojedynku.

W trzeciej partii Hurkacz popisał się fenomenalnym zagraniem w momencie, kiedy inicjatywę w wymianie przejął Humbert. Francuski tenisista poszedł do siatki i wówczas perfekcyjnie minął go Polak, trafiając idealnie w linię.

Do samego końca obaj tenisiści toczyli wyrównany bój. W dziesiątym gemie nasz tenisista nie wykorzystał dwóch piłek meczowych, a ostatecznie o końcowym wyniku zadecydował tie break. W nim Hurkacz wypracował sobie trzy kolejne szansę na zakończenie spotkanie i w końcu udało mu się postawić kropkę nad "i".

Tym samym w krótkim okresie czasu Polak powalczy o kolejny tytuł. Jego przeciwnikiem w finale będzie najwyżej rozstawiony Duńczyk Holger Rune lub turniejowa "szóstka" Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime.