Hubert Hurkacz poznał rywala w półfinale. To zwycięzca pojedynku mańkutów

Ugo Humbert będzie rywalem Huberta Hurkacza w półfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Bazylei. W piątek Francuz w trzech setach pokonał ostatniego reprezentanta gospodarzy, Dominika Strickera.

Marcin Motyka
Ugo Humbert Getty Images / Lintao Zhang / Na zdjęciu: Ugo Humbert
Od sezonu 2006 do ćwierćfinału każdej edycji turnieju ATP w Bazylei dochodził co najmniej jeden Szwajcar. W tegorocznej edycji, mimo że Roger Federer jest już na sportowej emeryturze, a Stan Wawrinka odpadł w I rundzie, miejscowi kibice mieli swojego reprezentanta w 1/4 finału - Dominika Strickera. 21-latek z Grosshochstetten nie wykonał jednak kolejnego kroku i w piątek przegrał 4:6, 6:2, 2:6 z Ugo Humbertem.

Co nieczęsto się zdarza - był to mecz pomiędzy dwoma leworęcznymi tenisistami. Chociaż obaj starali się grać agresywnie, mieli problemy z utrzymywaniem wysokiego poziomu przez dłuższy czas.

Pojedynek rozpoczął się źle dla Humberta, który przegrał dwa pierwsze gemy, ale odrobił straty i wygrał inauguracyjnego seta 6:4. W drugiej partii Francuzowi przytrafił się kryzys, co skrzętnie wykorzystał Stricker, posiadacz dzikiej karty, zwyciężając w tej odsłonie 2:6.

Na początku trzeciego seta Humbert wywarł presję na przeciwniku. Poskutkowało to szybkim przełamaniem i wyjściem na prowadzenie Francuza 3:0. Reprezentant Trójkolorowych już nie oddał przewagi. Co więcej - w ostatnim gemie uzyskał kolejne przełamanie, na koniec wygrywając efektowną wymianę.

Mecz trwał godzinę i 56 minut. W tym czasie Humbert zaserwował sześć asów, cztery razy został przełamany, wykorzystał pięć z siedmiu break pointów, posłał 22 zagrania kończące, popełnił dziesięć niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 75 punktów, o cztery więcej od przeciwnika.

Tym samym Humbert został rywalem w półfinale rozstawionego z numerem czwartym Huberta Hurkacza. Będzie to drugi mecz pomiędzy tymi tenisistami. W czerwcu ubiegłego roku w Halle Polak zwyciężył 7:6(5), 6:3.

25-letni Humbert to aktualnie 28. singlista świata. Najwyżej w rankingu był 25. (w czerwcu zeszłego roku). W trakcie zawodowej kariery zdobył trzy tytuły w głównym cyklu. Jego najlepszym wielkoszlemowym wynikiem jest IV runda Wimbledonu 2019.

Pojedynek Hurkacza z Humbertem odbędzie się w sobotę.

Swiss Indoors Basel, Bazylea (Szwajcaria)