Młodzi pokazali charakter. Jannik Sinner kontynuuje serię zwycięstw

Jannik Sinner w trzech setach pokonał Sebastiana Baeza w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. Kolejnym rywalem Włocha będzie Ben Shelton, który w niedzielę również odrobił straty.

Marcin Motyka
Jannik Sinner PAP/EPA / Andres Martinez Casares / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Jannik Sinner utrzymuje doskonała formę w Chinach. Po triumfie w Pekinie Włoch wygrał już drugi mecz w turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. W niedzielę, w III rundzie, pokonał 3:6, 6:3, 6:2 rozstawionego z numerem 25. Sebastiana Baeza.

Sinner w niedzielę przetrwał początkowe problemy, kiedy to przegrał pierwszego seta. Drugą partię rozpoczął od przełamania, po czym zachował wysoki poziom. Włoch skutecznie serwował, znakomicie rozgrywał w wymiany z linii końcowej i po dwugodzinnym pojedynku wywalczył awans do IV rundy.

Dla 22-latka z San Candido, który w niedzielę zaserwował osiem asów, wykorzystał cztery z sześciu piłek na przełamania, posłał 29 zagrań kończących i popełnił 11 niewymuszonych błędów, to siódmy wygrany mecz z rzędu.

W 1/8 finału rozstawiony z numerem szóstym Sinner zmierzy się z Benem Sheltonem. Będzie to pierwszy pojedynek pomiędzy tymi tenisistami. 20-letni Amerykanin, turniejowa "19", w III rundzie ograł 3:6, 6:3, 6:4 Romana Safiullina.

Stratę seta w niedzielę odrobił również Francisco Cerundolo. 25-letni Argentyńczyk po prawie dwuipółgodzinnym spotkaniu wygrał 3:6, 6:4, 7:5 z Martonem Fucsovicsem. Kolejnym przeciwnikiem rozstawionego z numerem 20. Cerundolo będzie Sebastian Korda, turniejowa "26".

Rolex Shanghai Masters, Szanghaj (Chiny)