Carlos Alcaraz i Jannik Sinner zdeklasowali rywali. Thriller Caspera Ruuda

Carlos Alcaraz oddał cztery gemy Lorenzo Musettiemu w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Pekinie i odniósł 60. zwycięstwo w sezonie. Gładko wygrał też Jannik Sinner, a Casper Ruud potrzebował decydującego tie breaka.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / Andres Martinez Casares / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Carlos Alcaraz i Lorenzo Musetti to jedni z najbardziej atrakcyjnie grających tenisistów we współczesnych rozgrywkach. Obaj przyciągają uwagę swoimi występami, ale ich niedzielny mecz w II rundzie turnieju ATP 500 w Pekinie nie okazał się emocjonujący. Najwyżej rozstawiony Hiszpan zdominował wydarzenia na korcie i w 80 minut zwyciężył 6:2, 6:2, wychodząc na prowadzenie 2-1 w bilansie bezpośrednich konfrontacji z Włochem.

- To był dla mnie perfekcyjny mecz i byłem dumny ze swojego poziomu. Próbowałem sprawić, by on nie czuł się komfortowo. Zmuszać go do biegania i nie pozwalać mu trafiać - mówił, cytowany przez atptour.com, Alcaraz, który w niedzielę zapisał na swoim koncie jednego asa, cztery przełamania i 18 zagrań kończących.

Dla 20-latka z Murcji to 60. wygrany mecz w tym sezonie i został pierwszym tenisistą, który osiągnął tę barierę. O kolejną wygraną najwyżej rozstawiony w China Open Hiszpan zagra z Casperem Ruudem. Norweg, turniejowa "siódemka", po prawie trzygodzinnej bitwie pokonał 1:6, 7:5, 7:6(7) Tomasa Martina Etcheverry'ego.

Gładkie zwycięstwo wywalczył też inny czołowy tenisista młodego pokolenia, Jannik Sinner. 22-letni Włoch w 68 minut oddał dwa gemy Yoshihito Nishioce. - Zagrałem dobrze. Muszę trochę poprawić częstotliwość trafiania pierwszym serwisem, ale cała reszta była na niezłym poziomie - ocenił gracz z San Candido.

Rozstawiony z numerem szóstym Sinner w ćwierćfinale zmierzy się z Grigorem Dimitrowem. Bułgar zaserwował pięć asów, wykorzystał cztery z 11 piłek na przełamanie i wygrał 6:3, 7:5 oznaczonym "trójką" Holgerem Rune.

China Open, Pekin (Chiny)
ATP 500, kort twardy, pula nagród 3,633 mln dolarów
niedziela, 1 października

II runda gry pojedynczej:

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) - Lorenzo Musetti (Włochy) 6:2, 6:2
Jannik Sinner (Włochy, 6) - Yoshihito Nishioka (Japonia, SE) 6:2, 6:0
Casper Ruud (Norwegia, 7) - Tomas Martin Etcheverry (Argentyna) 1:6, 7:5, 7:6(7)
Grigor Dimitrow (Bułgaria) - Holger Rune (Dania, 3) 6:3, 7:5