Operator był czujny. Spójrz, jak zachowała się Iga tuż po meczu

Sensacja na US Open. W nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu Iga Świątek przegrała z Jeleną Ostapenko 1:2 (6:3, 3:6, 1:6) i odpadła z nowojorskiego turnieju. Mina Polki po spotkaniu mówiła wszystko.

MM
Iga Świątek Twitter / US Open / Na zdjęciu: Iga Świątek.
Nie tak każdy z Polaków, a przede wszystkim Iga Świątek, wyobrażali sobie noc z niedzieli na poniedziałek. Polka, dotychczas pierwsza rakieta świata, pewnie kroczyła w nowojorskim turnieju US Open, a spotkanie w 1/8 finału miało być kolejnym przystankiem w drodze po tytuł.

Tak się nie stało i pojedynek z Jeleną Ostapenko okazał się być końcową stacją dla 22-latki. Raszynianka rozpoczęła spotkanie od zdecydowanego zwycięstwa w pierwszym secie 6:3. Jednak później stało się coś złego.

Inicjatywę w meczu przejęła Łotyszka, która w pełni kontrolowała przebieg spotkania na swoją korzyść. Drugiego seta wygrała 6:3, a trzeciego bezapelacyjnie 6:1. Tym samym obie panie były autorkami jednej z większych sensacji na tym turnieju.

Mimo niekorzystnego wyniku Iga Świątek zachowała ogromną klasę. Polka z nietęgą miną po meczu podeszła do siatki i podała rękę rywalce, po czym szybko zeszła z kortu.

Jelena Ostapenko awansowała do 1/4 finału US Open, w którym zmierzy się z Coco Gauff. To spotkanie już we wtorek o godzinie 18:00 polskiego czasu. Iga Świątek odpadła z dalszej rywalizacji.