Bolesne porażki weteranów. Rodak zakończył karierę Johna Isnera

John Isner roztrwonił prowadzenie 2-0 w setach, zmarnował meczbola i przegrał Michaelem Mmohem w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych US Open 2023. Dla 38-letniego Amerykanina to koniec zawodowej kariery. Odpadł też Andy Murray.

Marcin Motyka
John Isner PAP/EPA / CJ Gunther / Na zdjęciu: John Isner
John Isner rozegrał 806. i ostatni pojedynek w zawodowej karierze. W spotkaniu II rundy US Open 2023 pomiędzy amerykańskimi posiadaczami dzikich kart 38-latek z Greensboro nie wykorzystał ogromnej szansy, by przedłużyć występy i pokonać Michaela Mmoha. Weteran prowadził 2-0 w setach, w piątej partii miał meczbola, ale ostatecznie po czterogodzinnej rywalizacji przegrał z rodakiem 6:3, 6:4, 6:7(3), 4:6, 6:7(7).

Isnera w Nowym Jorku czeka jeszcze start w deblu u boku także wieńczącego karierę Jacka Socka. Z kolei Mmoh w debiutanckim występie na poziomie 1/16 finału US Open zmierzy się z Jackiem Draperem, który w czwartek wyeliminował Huberta Hurkacza.

Bolesną porażkę poniósł również inny weteran, Andy Murray. 36-letni Brytyjczyk, trzykrotny triumfator wielkoszlemowy, w tym mistrz US Open z 2012 roku, przez cały mecz z Grigorem Dimitrowem zmagał się z problemami fizycznymi, rozpoczął pojedynek od straty podania, zakończył podwójnym błędem serwisowym i stać go było jedynie na zdobycie ośmiu gemów.

Tym samym Dimitrow odniósł czwarte zwycięstwo w 12. konfrontacji z Murrayem. W III rundzie rozstawiony z numerem 19. Bułgar zagra z Alexandrem Zverevem, z którym ma bilans 1-5. Niemiec, turniejowa "12", w czterech setach uporał się z rodakiem, Danielem Altmaierem.

Gładkie zwycięstwo odniósł Jannik Sinner. Rozstawiony z numerem szóstym Włoch ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, sam wykorzystał cztery z ośmiu break pointów i w dwie godziny wygrał 6:4, 6:2, 6:4 z kolegą z reprezentacji, Lorenzo Sonego.