Po tym co zrobiła Świątek fani aż zaczęli krzyczeć [WIDEO]

Iga Świątek i Coco Gauff stworzyły świetne widowisko w półfinale WTA 1000 w Cincinnati. Kibice dostali potężną dawkę emocji w polsko-amerykańskim pojedynku.

Piotr Bobakowski
akcja z meczu Świątek vs Gauff, WTA Cincinnati 2023 Twitter / twitter.com/CincyTennis / Na zdjęciu: akcja z meczu Świątek vs Gauff, WTA Cincinnati 2023
Sobotni (19 sierpnia) półfinał turnieju WTA 1000 w Cincinnati pomiędzy Igą Świątek i Coco Gauff (relacja TUTAJ) dostarczył fanom tenisa ziemnego ogromnych emocji. Do wyłonienia finalistki potrzebne były trzy sety.

19-letnia Gauff wygrała pierwszą partię w tie-breaku (7-2). W drugim secie Świątek zwyciężyła 6:3. Polka kontrolowała sytuację na korcie i nie pozwoliła rywalce na wiele.

Po jednej z akcji w wykonaniu obu zawodniczek ręce same składały się do oklasków. To jednak raszynianka w efektownym starciu przy siatce zadała ostateczny "cios". Po wygranej akcji przez liderkę rankingu WTA amerykańska publiczność nagrodziła ją gromkimi brawami.

"Co za punkt!" - krzyczał do mikrofonu komentator telewizji WTA. "Chcemy więcej" - skwitowano na twitterowym profilu turnieju w Cincinnati, na którym udostępniono wideo z wygranego punktu przez najlepszą obecnie tenisistkę na świecie (patrz poniżej).

Zobacz:
"Muszę oddychać". Świątek tłumaczy się z kłótni z sędzią

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)